ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony wypuści Z4 Compact czy to inny smartfon o mocnych parametrach?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
sony-xperia-logo

Sony podobnie jak inny producent na S zaczął powiększać swoją markę coraz to nowszymi, niewiele wybijającymi się na rynku modelami. Na szczęście tempo jest jeszcze umiarkowane. Niemniej w pewnym benchmarku pojawił się tajemniczy model urządzenia, które zwiastuje nadejście świeżej wersji Compact. Domyślacie się już, który smartfon być może zostanie pomniejszony?

Na stronach GFXBench oraz Geekbench pojawił się Sony oznaczony symbolem E5663. Cechuje się 4,6 calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1080p, 64-bitowym, ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT6795 oraz 3 GB pamięci RAM. E5663 zaoferuje 16 GB przestrzeń na dane użytkownika oraz dostarczy mu wrażeń z Androidem Lollipop na pokładzie. Ponadto zastosowano 20 megapikselową matrycę umieszczoną z tyłu słuchawki, frontowy aparat zaś cechuje się 13 megapikselami – wielkością znaną już z modeli selfie.

Some-of-Sony-E5663s-features

Czy możemy zatem oczekiwać Sony Xperia Z4 Compact? Z3 Compact był smartfonem o bardzo podobnym parametrach – 4,6 cala ekran, rozdzielczość HD… Skoro począwszy od Xperii Z1 Sony decydowało się na wypuszczenie wersji Compact, nie powinno nas zdziwić, jeśli pod oznaczeniem E5663 kryje się Z4 Compact.

Some-of-Sony-E5663s-features (1)

Oczywiście może się to okazać zupełnie innym urządzeniem, nic nie powiązanym z flagową serią. Niemniej parametry techniczne mówią jasno, że będzie to mocny sprzęt o rozsądnych wymiarach. A takie na rynku coraz trudniej znaleźć.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy