google-play-icon-closeup

 

Google ciągle dąży do tego, aby produkty firmy były dostępne na całym świecie. W ramach ekspansji programu, deweloperzy z czterech nowych krajów, czyli: Azerbejdżanu, Peru, Jemenu oraz Islandii, otrzymali możliwość sprzedaży swoich aplikacji w sklepie Google Play.

 

Od kilku miesięcy użytkownicy ze wspomnianych krajów mieli możliwość kupna aplikacji tworzonych przez deweloperów z innych państw. Programiści mogli publikować w sklepie swoje aplikacje i gry, jednak musiały one być darmowe. Restrykcje dotyczyły zarówno programów, które były dostępne w płatnej formie, jak i zakupów wewnątrz nich (z ang. in-app-purchase). Google postanowiło ten stan rzeczy jednak zmienić i dać możliwość zarobienia, za bądź co bądź, wytężoną pracę.

 

Twórcy z Azerbejdżanu oraz Jemenu otrzymają zapłatę w dolarach amerykańskich, z Islandii w euro, a Peruwiańczycy w nowych solach – oficjalnej walucie tego południowoamerykańskiego kraju. Google z pewnością nie straci na tej decyzji. Każda transakcja dokonana w sklepie Google Play wiąże się z prowizją, którą potrąca sobie amerykański gigant. Na chwilę obecną deweloperzy otrzymują tylko 70% kwoty. Liczymy, że wkrótce Amerykanie pomyślą o rozszerzeniu programu Nexus, i że to Polska zostanie dodana do listy wspieranych państw.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.