htc-logo

 

W dobie bardzo popularnych usług, opierających się o synchronizację z internetową „chmurą”, mało kto zapewne był świadomy faktu, że użytkownicy urządzeń HTC z nakładką HTC Sense mieli dostęp do usługi Sense Sync, umożliwiającej im utworzenie kopii bezpieczeństwa niektórych danych na zdalnych serwerach HTC. Klienci tajwańskiego producenta mogli synchronizować swoje kontakty, wiadomości tekstowe czy historię książki telefonicznej.

Usługa raczej nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem, toteż firma HTC zdecydowała o likwidacji tej opcji z dniem 1 maja 2012r.

Użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z synchronizacji z serwerami HTC, mają czas do 30 kwietnia, aby wejść na stronę, zalogować się za pomocą swoich danych oraz pobrać paczkę *.zip ze wszystkimi zapisanymi do tej pory informacjami na swój prywatny dysk, nim wszystkie informacje zostaną bezpowrotnie skasowane z serwera.

downloaddata

HTC prawdopodobnie zamierza przygotować nowe autorskie usługi o znacznie lepszej jakości w przyszłości, i do tego czasu postanowiło wyłączyć usługę na stałe.

Nie bez znaczenia z pewnością był również fakt stale rosnącej popularności usług hostingowo-synchronizacyjnych, takich jak np. Dropbox czy Box, oraz usługi synchronizacji danych z kontem Google. Ponadto, w Google Play można znaleźć całe mnóstwo aplikacji służących do bezpiecznego przechowywania swoich danych.

A czy ktoś z Was, Drodzy Czytelnicy, korzystał z przeznaczonej do usunięcia usługi Sync od HTC? Jakie mieliście z nią doświadczenia? Podzielcie się swoimi odczuciami w komentarzach.

źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.