ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
DxOMark test baterii

Szukasz smartfona z mocną baterią? DxOMark będzie teraz prowadzić ich zestawienie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Francuska firma analityczna DxOMark znana jest przede wszystkim z recenzji fotografii. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat rozszerzyła zakres swojej działalności, dodając nowe miary dotyczące ekranów i testów audio w smartfonach. To jednak nie koniec. DxOMark zamierza bowiem skupić się na badaniu jeszcze jednego kluczowego parametru smartfonów: wydajności baterii.

DxOMark test baterii

DxOMark test baterii

DxOMark opracował nowy benchmark baterii, który zapewnia uczciwą i naukową ocenę baterii telefonu w oparciu o kilka parametrów, takich jak szybkość ładowania i wydajność w różnych scenariuszach. Ostateczny wynik jest kulminacją kilku eksperymentów i testów w szerokim spektrum codziennych czynności. Firma przeprowadziła szeroko zakrojone symulacje na różnych scenariuszach i opracowała naukowo uzasadnioną metrykę, która może uczciwie ocenić baterię telefonu. Według DxOMark przetestowano do 100 parametrów baterii, a dla każdego testowanego urządzenia czas pracy wynosił do 150 godzin.

Zobacz reż: [SPT #156] Windows 10 21H2 zmieni oblicze systemu

W pierwszym zestawieniu zaprezentowanym przez DxOMark znajduje się 17 urządzeń. Na samym szczycie listy znajduje się Samsung Galaxy M51. Następnie znajdziemy Wico Power U30, a podium zamyka OPPO Find X3. Co ciekawe iPhone 12 Pro Max, który ma opinię najlepiej zoptymalizowanego pod względem baterii smartfona, znajduje się dopiero na czwartym miejscu. Warto tu pamiętać, że dla czasu pracy urządzenia poza samą pojemnością akumulatora jest także efektywność jego pracy. Marna optymalizacja może zabić nawet największą baterię. Dlatego też tego typu zestawienia jak najbardziej są potrzebne.

Źródło: Gizmochina, DxOMark

Sprawdź najnowsze wpisy