Stacjonarny sklep Android w Chinach

Cezary Zapała 2012-03-28

Mieszkańcy Chin mogą cieszyć się własnym stacjonarnym sklepem z logiem Android. Niestety muszę od razu ostudzić nadzieję wszystkich oczekujących na takie punkty w innych państwach, ponieważ nie jest to autorski pomysł Google na konkurencję dla Apple Store, a tandetna kopia, która ma żerować na niedoświadczonych fanach systemu operacyjnego firmy z Mountain View.

W chińskim mieście Zhuhai w prowincji Guangdong powstał sklep, na którego szyldzie widnieje słowo „Android” z postacią zielonego robota i chiński napis, który informuje, że udziałem klientów staną się doznania na miarę doznań celebrytów. Osoby oczekujące, że w owym przybytku nabędą najnowsze telefony z system od Google srodze się zawiodą, bo co najwyżej wrócą z najnowszym iPhonem lub iPadem, ponieważ sklep oferuje głównie produkty konkurencji z nadgryzionym jabłkiem w logu.

Jak widzimy w Chinach nie ma rzeczy niemożliwych, a przedsiębiorczość i pomysłowość obywateli tego kraju potrafi wyprzedzić samych producentów z wprowadzeniem nowych innowacji.

Żródło: thenextweb.comMedia Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

 • anfield

  Nikt nie zauważył na 2 a nawet na 1 zdjęciu po lewej wielkiego MI-ONE PLUS? Chyba najlepszy android obecnie na rynku,cena ok. 1350zł 🙂

 • wujekrada

  powiem tylko ze dobra cena za i4 !

  ok 1959,51 PLN 😉

 • shaka

  Głupota roku – sklep z iPhonami pod szyldem Android. Tylko w Chinach takie rzeczy.

 • mst

  Aż boję się myśleć jaka by burza była gdyby to było odwrotnie 😀

 • pampalini

  To jest świetny pomysł na sieć sprzedaży telefonów z androidem w połączeniu ze sprzedażą usług GSM. U nas takiej sieci nie ma, ale w wielu krajach na świecie są sieci sklepów w które oferują abonament do wyboru u różnych operatorów GSM. W sumie google jest tak potężne że spokojnie mógłby taką sieć uruchomić, oferując jednocześnie telefony z androidem, chromebooki i sprzedaż usług reklamowych. Kurcze, jak bym wczoraj trafił szóstkę (20M) to miał bym pomysł na business.

 • lukas77

  Mój wąski mózg tego nie ogarnia 🙂

 • jacko90

  News w sam raz pasuje do cyklu „Android na Luzie” :).
  Od pewnego czasu jest mało newsów więc Was rozumiem…

  Co to się porobiło, „Android” sprzedaje produkty głównego rywala.

  • przemkopw

   [quote name=”jacko90″]
   Co to się porobiło, „Android” sprzedaje produkty głównego rywala.[/quote]
   Podszedłbym do tego z innej strony, to Apple tak kiepsko przędzie w chinach że żeby sprzedać swoje produkty podszywa się pod Androida 😆