CM Logo

 

Większość z Was z pewnością wie co to jest CyanogenMod. W dużym skrócie to alternatywne oprogramowanie dla smarfonów posiadające dużo większe możliwości niż te dostarczane od producenta. Jest to najpopularniejsza modyfikacja dla urządzeń z systemem Android.

Sposób wydawania kompilacji tego systemu jest dość prosty. Główną gałęzią są wersje nightly. Pojawiają się one niekiedy nawet codziennie i otrzymują najświeższe poprawki i funkcjonalności. Niestety nie są one tak naprawdę testowane i często miewają problemy ze stabilnością. Znacznie bardziej dopracowane są wersje snapshot jednak wydawane są co nawet kilka miesięcy i nie zawierają wszystkich poprawek.

 

I tak czas płynie i płynie a kolejne wersje nightly się ukazują poprawiając wcześniejsze błędy Ktoś by pomyślał, że brakuje wersji stabilnej, finalnej. Niestety zespół Cm taktuje je po macoszemu i przykładowo ostatnia finalna wersja CM ma już ponad rok.

 

Dlatego ucieszą się użytkownicy czekający na prawdopodobnie stabilne wersje systemu oparte na Androidzie 4.4.2 oraz 5.0. Zespół postanowił w końcu przygotować finalną kompilacje CM 11 oraz 12. W przypadku CM 12 można jeszcze wybaczyć ale finalna wersja Androida 4.4.2 po tak długim czasie?

 

Chciałoby się rzec lepiej późno niż wcale… A Wy korzystacie z Cyanogenmoda?

 

Źródło: Cyanogenmod

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski