CyanogenMod 11 i 12 będą stabilne! Przynajmniej z nazwy

Newsy

CM Logo

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Większość z Was z pewnością wie co to jest CyanogenMod. W dużym skrócie to alternatywne oprogramowanie dla smarfonów posiadające dużo większe możliwości niż te dostarczane od producenta. Jest to najpopularniejsza modyfikacja dla urządzeń z systemem Android.

Sposób wydawania kompilacji tego systemu jest dość prosty. Główną gałęzią są wersje nightly. Pojawiają się one niekiedy nawet codziennie i otrzymują najświeższe poprawki i funkcjonalności. Niestety nie są one tak naprawdę testowane i często miewają problemy ze stabilnością. Znacznie bardziej dopracowane są wersje snapshot jednak wydawane są co nawet kilka miesięcy i nie zawierają wszystkich poprawek.

 

I tak czas płynie i płynie a kolejne wersje nightly się ukazują poprawiając wcześniejsze błędy Ktoś by pomyślał, że brakuje wersji stabilnej, finalnej. Niestety zespół Cm taktuje je po macoszemu i przykładowo ostatnia finalna wersja CM ma już ponad rok.

 

Dlatego ucieszą się użytkownicy czekający na prawdopodobnie stabilne wersje systemu oparte na Androidzie 4.4.2 oraz 5.0. Zespół postanowił w końcu przygotować finalną kompilacje CM 11 oraz 12. W przypadku CM 12 można jeszcze wybaczyć ale finalna wersja Androida 4.4.2 po tak długim czasie?

 

Chciałoby się rzec lepiej późno niż wcale… A Wy korzystacie z Cyanogenmoda?

 

Źródło: Cyanogenmod


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x