huawei-ascend-p1
Huawei Ascend P1 pierwszy raz został publicznie pokazany w trakcie targów CES 2012, które odbyły się w Las Vegas. Do tej pory urządzenie to nie trafiło jeszcze na rynek, ale wygląda na to, że sytuacja ulegnie zmiany i to już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Chiński producent w trakcie targów CES 2012 poinformował, że Huawei Ascend P1 wyposażony będzie w ekran Super AMOLED o przekątnej 4.3 cala, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460, który jest taktowany z częstotliwością 1.5 GHz. Wbudowana pamięć ma pojemność 4 GB, natomiast matryca aparatu ma 8 Mpx.

Ostatnie doniesienia związane z tym urządzeniem wskazują na to, że Huawei Ascend P1 trafi na rynek już w kwietniu. Niezbyt dużym zaskoczeniem jest to, że w pierwszej kolejności będzie on dostępny na chińskim rynku. Następnie przewidziano premierę w Europie, Rosji, Japonii i Australii – niestety producent nie podał żadnych konkretnych terminów.

Huawei ma przed sobą jeszcze kilka interesujących premier rynkowych m.in. modelu Ascend P1 S (będącego cieńszą wersją Ascenda P1), a także Ascenda D Quad, czyli pierwszego czterordzeniowego smartfona z procesorem K3V2.

źródło: Phandroid / UnwiredView

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula