ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple z konsolą przenośną

Apple rzuci wyzwanie Nintendo? Producent ma pracować nad własnym Switchem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pierwsze próby Apple w zaistnieniu na rynku konsol okazały się sromotną klęską. Od tamtej pory minęło jednak kilkadziesiąt lat i co jakiś czas pojawiają się nowe plotki na temat potencjalnego urządzenia dedykowanego grom tej firmy. Nie inaczej jest w tym przypadku, dlatego też warto odnieść się do tych doniesień z dość dużą dawką sceptycyzmu. Wiele jednak wskazuje na to, że Apple chce stworzyć odpowiedź na Nintendo Switcha. 

Apple z konsolą przenośną

Apple z konsolą przenośną

Otóż producent ma pracować nad własną konsolą hybrydową. Ma ona zapewnić wyższy poziom wydajności od najnowszego Apple TV dzięki zastosowaniu dedykowanego procesora, który również będzie wykonany przez producenta. Raport pochodzący z Wccftech, powołując się na koreańską stronę społecznościową Clien ujawnia, że nadchodząca hybrydowa konsola od Apple będzie podobna do Nintendo Switch. Oznacza to, że Apple szuka teraz produktu, który bezpośrednio skierowany jest do graczy.

Zobacz też: Dyski SSD i HDD – które są mniej zawodne?

Według doniesień nadchodzący produkt może mieć miejsce na potężny system chłodzenia, który odróżniałby go od istniejących potężnych urządzeń z marki, takich jak iPhone, iPad czy nowy MacBook M1. Przy okazji Apple ma negocjować z twórcami gier, takimi jak Ubisoft, aby przynieść ekskluzywne gry do Apple Arcade, które również będzie zintegrowane z konsolą. Oczywiście to jedynie plotki. A nawet jeśli takie urządzenie powstaje, to nie oznacza, że wyjdzie ono poza fazę prototypu. Stworzenie zaawansowanej konsoli przenośnej jest dziś bowiem niezwykle proste, na co najlepszym dowodem jest moja autorska konstrukcja dedykowana grom pod Windowsa. 

Źródło: Wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy