ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sharp AQUOS R6 przełożona premiera

Sharp odwołuje swoją imprezę – japoński gigant napotkał na niespodziewane problemy?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kilka dni temu firma Sharp ogłosiła, że w poniedziałek, 10 maja, będzie miała zapowiedź nowego produktu. Wydarzenie to miało dotyczyć premiery jej najnowszego flagowego telefonu, Sharp AQUOS R6. No cóż, jeśli czekaliście na prezentacje tego urządzenia to mamy złą wiadomość: dziś się ona nie odbędzie. Producent został bowiem zmuszony do zmiany planów.

Sharp AQUOS R6 przełożona premiera

Oficjalne konto japońskiego producenta na Twitterze ujawniło, że zdecydował się on przełożyć premierę smartfona, na którą czekała spora część fanów. Nie podano powodu zmiany planów ani nie ogłoszono nowej daty. Sharp poinformował w innym tweecie, że ogłosi nową datę, gdy tylko zostanie podjęta decyzja. Przy okazji dzień wcześniej na Twitterze pojawiły się rendery prasowe Sharp AQUOS R6. Dzięki nim wiemy, że smartfon dostanie zakrzywiony wyświetlacz z tworem na środku górnej krawędzi. Co ciekawe z tyłu mają znajdować się tylko dwa aparaty, co pod względem ilości jest regresem względem czterech obiektywów z AQUOS R5G. Pamiętajmy jednak, że to nie ilość aparatów świadczy o jakości zdjęć, zwłaszcza, że tym razem smartfon powstał we współpracy z firmą Leica.

Zobacz też: Xbox nie przynosi zysków i nigdy nie miał – w końcu się to potwierdziło

AQUOS R6 podobnie jak poprzednik będzie smartfonem 5G, mimo że nie uwzględniono tego w nazwie. Jednak w tym roku nie jest to już raczej konieczne. Jego sercem będzie układ Snapdragon 888. Według przecieków możemy się spodziewać także autorskiego wyświetlacza QHD+. Kolejnym elementem, jaki wyciekł, jest spełnienie normy IP68 oznaczającej wysokiej klasy odporność przed dostaniem się pod obudowę wody i pyłu. Zastanawiające jest jednak to, dlaczego Sharp przełożył jego premierę. Czyżby odkryto jakąś wadę urządzenia?

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy