ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Clubhouse na Androida

Aplikacja Clubhouse na Androida jest wreszcie dostępna w Sklepie Play – ktoś jeszcze czekał?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Clubhouse był niezwykle popularny na początku roku. W tym czasie aplikacja, która wymaga zaproszenia do przyłączenia się, był dostępny tylko na iOS. Pod koniec marca twórca platformy ogłosił prace nad wersją na Androida, która właśnie zawitała do Sklepu Play. Warto jednak pamiętać, że oficjalnie nie jest to gotowy produkt, a jedynie wersja beta programu. 

Clubhouse na Androida w Sklepie Play

Clubhouse na Androida

Po początkowej euforii aplikacja z pewnością potrzebuje impulsu, który pojawi się z bycia dostępnym na najpopularniejszym systemie mobilnym świata. O ile w lutym, aplikacja została zainstalowana 9,6 mln razy na całym świecie, tak w marcu ilość instalacji spadła już do 2,7 milionów. Natomiast w kwietniu można było mówić już o 922 tysiącach instalacji. Zainteresowanie platformą zdaje się więc jedynie chwilową modą i jej twórcy liczą na to, że obecność na Androidzie to zmieni. Chociaż nie rezygnują oni z podstawowej polityki platformy i wciąż, aby z niej korzystać będzie wymagane zaproszenie. No cóż, bez tego byłby to po prostu kolejny chat online.

Zobacz też: To koniec, Windows 10X nie ujrzy światła dziennego – co dalej z projektem Microsoftu?

Jeśli jednak nie mamy zaproszenia, to wszystko, co można zrobić z aplikacją na Androida to zarezerwować swoją nazwę użytkownika i dostać się na listę oczekujących. Z czasem bowiem zaproszenia znikną, a Clubhouse będzie otwarty dla każdego, kto zechce do niego dołączyć. O ile ktoś zechce. Twórcy projektu w ramach tej premiery wydali następujący komunikat:

Wierzymy, że z Androidem, Clubhouse będzie bardziej kompletny. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim użytkownikom Androida za ich cierpliwość. Czy jesteś twórcą, organizatorem klubu, lub kimś, kto po prostu chce odkrywać, jesteśmy podekscytowani, tym, że możemy Cię powitać w naszej społeczności.

Aplikację można znaleźć w Sklepie Play. Niestety, sam widzę jedynie możliwość wstępnej rejestracji. Najprawdopodobniej to kwestia braku odpowiedniego urządzenia, lub program wciąż nie jest dostępny na naszym rynku.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy