ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zatrzymaj wysłanego E-Maila – nowa funkcja Gmaila i Inboxa dla tych, co się za bardzo spieszą

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
google undo send gmail inbox

Pisanie w pośpiechu nigdy nie popłaca. Można popełnić różne głupie błędy językowe, stylistycznie czy też ortograficzne, których nie chcielibyśmy nikomu pokazać czy też po prostu upublicznić. Co gorsza, często też zdarza się, że wysyłana wiadomość, przez pomyłkę, może trafić do zupełnie innej osoby niż zamierzaliśmy.

W takiej sytuacji zawsze szukamy możliwości zatrzymania wysyłania lub też cofnięcia takiej wiadomości. Google wychodzi na przeciw takim pomyłkom i stworzył funkcję, która pozwoli właśnie na zatrzymanie niechcący wysłanej wiadomości E-Mail poprzez GMaila czy też Inboxa.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yZwJ7xyHdXA[/youtube]

Undo Send – to mówi wszystko i tak naprawdę nie ma, co się więcej rozpisywać na temat samego sposobu jej działania. Domyślnie jest ona wyłączona, ale można ją włączyć i ustawić na czas od 5 do 30 sekund, przez który system będzie czekał na wysłanie wiadomości. Oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jedyne możliwe, na które pozwalają obecne standardy. Obecnie system ten został wprowadzony dla Inboxa na wszystkie platformy, a w kwestii GMaila dotyczy on jedynie wersji przeglądarkowej, ale z pewnością trafi również na aplikację mobilną.

W takim razie przyznajcie się – ile razy Wam się zdarzyło, że chcielibyście cofnąć szybko napisaną i wysłaną wiadomość? Niekoniecznie musi to być E-Mail, a chociażby SMS, który miał zostać dostarczony do bliskiej przyjaciółki, a trafił do Waszej rodzicielki?

Sprawdź najnowsze wpisy