ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro wyszukiwanie obrazem

Allegro pozwoli użytkownikom anulować każde zamówienie – wiemy, od kiedy

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro poinformowało, że wkrótce pozwoli użytkownikom anulować zamówienie od dowolnego sprzedającego. Pomysł nie jest nowy – polski gigant e-commerce już rok temu wprowadził podobną możliwość. Do tej pory jednak sprzedający mieli wybór, czy chcą pozwolić kupującym na anulowanie zamówień. Teraz funkcja będzie działać u wszystkich.

Allegro pozwoli anulować zamówienie od dowolnego sprzedającego

allegro pozwoli anulować zamówienie

Zdarza się, że kupimy coś w sieci, a potem okazuje się, że inny sprzedawca ma ten sam produkt taniej. Są też sytuacje, w których po zakupie orientujemy się, że potrzebujemy innego rodzaju danej rzeczy. Teoretycznie nie jest to wielki problem, bo towar zakupiony przez internet najczęściej można zwrócić bez podania przyczyny. Po co jednak marnować czas swój i sprzedającego, jeśli tuż po transakcji wiemy, że nie zatrzymamy danego produktu?

Rok temu Allegro wprowadziło możliwość anulowania zamówień. Powoli dobiega końca okres przejściowy, w którym sprzedający sami mogą zdecydować, czy udostępnić tę funkcję swoim klientom. Od 1 lipca administracja Allegro włączy możliwość anulowania zamówień w ofertach wszystkich sprzedających. Gdy użytkownik kupi produkt, a realizacja zamówienia jeszcze się nie rozpocznie, będzie mógł zrezygnować z zakupu bez kontaktu ze sprzedającym i bez wypełniania żadnych formularzy.

Czytaj także: Groźne oszustwo tym razem na Allegro – chwila nieuwagi i oszuści mają dane naszej karty

Od 1 lipca Allegro będzie również automatycznie anulować zamówienia, które nie zostały opłacone przez kupujących. Przy płatności z góry stanie się to po 7 dniach bez zapłaty, przy licytacjach – po 30 dniach.

źródło: Allegro

Sprawdź najnowsze wpisy