Material-Galaxy-S6-Theme-HeaderOdkąd Samsung zaoferował swoich użytkownikom opcję zmiany motywów można było w końcu odetchnąć od TouchWiza bez potrzeby instalowania dodatkowych launcherów. Sklep z szablonami jest coraz bogatszy, a w nim wiele propozycji zarówno dla tych bardziej poważnych, jak i bardziej wesołych. Tym razem pada na wczorajszą świeżość – Material Design w końcu doczekał się obecności na urządzeniach koreańskiego producenta.

 

W dedykowanym sklepie z motywami od Samsunga pojawił się nowy projekt, dzięki któremu zmienimy interfejs w Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge na ten bliższy Androidowi Lollipop. Jego twórcą jest Samer Zayer i to właśnie jemu powinno się dziękować za próby odświeżenia ekranów w smartfonach linii Galaxy.

 

Niestety zmiany nie zaszły wszędzie. Wciąż w kilku operacjach czy animacjach da się zauważyć obecność dobrze znanego już TouchWiza, lecz to dopiero początek i być może wkrótce pojawi się pełniejszy motyw, dzięki któremu naprawdę da się poczuć jakby się korzystało z Nexusa pozbawionym wszelkich nakładek.

 

Niemniej warto zerknąć na to, jak Zayer poradził sobie z transformacją i jak wygląda jego projekt o nazwie „Material” w praktyce.

 

Samsung-Galaxy-S6-Material-Design-Theme

 

Samsung-Galaxy-S6-Material-Design-Theme (2)

 

Samsung-Galaxy-S6-Material-Design-Theme (1)

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.