ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plany Huaweia względem HarmonyOS

Huawei ma ambitny cel, a efektem może być… koniec smartfonów z Androidem w Chinach?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wciąż czekamy na oficjalną akcję aktualizacji HarmonyOS na sprzęcie Huawei. Firma chce ostatecznie pokazać swoją interpretację systemu operacyjnego na smartfony i niewątpliwie jest już bliżej niż dalej. Mimo wszystko plany producenta związane z tym oprogramowanie mają sięgać naprawdę daleko. Otóż na liście zadań Huawei może mieć zapisany punkt Chiny bez Androida. Plan bardzo ambitny i zapewne może być tylko początkiem większych przemian na rynku mobilnym. Jednak w pojedynkę Huawei może być dosyć ciężko.

Chiny bez smartfonów z Androidem – Huawei chce rozdawać HarmonyOS

Huawei Mate X2 z HarmonyOS

Siłą Androida jest fakt, że jest on dostępny na urządzeniach wielu producentów. Bez takiego podziału plan Huawei na wykluczenie Robocika z Chin jest praktycznie niewykonalny. Oczywiście firma jest tego świadoma. Dlatego spośród planowanych 200 milionów urządzeń, które mają otrzymać HarmonyOS, połowa ma być z logiem innych firm. O tym, że systemem Huawei zainteresowani są inni, chińscy producenci, mówi się od dłuższego czasu. Mowa jest tutaj nie tylko o pomniejszych firmach, ale też większych gigantach pokroju Xiaomi, OPPO i vivo. Oczywiście to na tę chwilę tylko spekulacje. Niemniej pamiętajmy, że mówimy o chińskim rynku, gdzie Usługi Google nie istnieją i można zdecydowanie łatwiej wykluczyć Androida.

Zobacz też: Dwuetapowa weryfikacja w Google ma być obowiązkowa i to bardzo dobra wiadomość.

Po zdobyciu Chin HarmonyOS niewątpliwie zdobyłby już odpowiednią popularność, aby zainteresować inne regiony świata, a przede wszystkim zdobyć jeszcze większe zainteresowanie kolejnych wydawców. Przy tym pamiętajmy, że HarmonyOS to ekosystem, więc do gry wchodzą także samochody. Niemniej to na tę chwilę plan. Jak sądzicie, czy jego realizacja jest w ogóle możliwa? Wierzycie w sukces HarmonyOS?

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy