Panasonic Eluga w Europie już od kwietnia?

Paweł Cebula 2012-03-24

Panasonic Eluga
Panasonic jest firmą, która może pochwalić się globalną rozpoznawalnością. Niestety, do tej pory producent ten nie bardzo interesował się stworzeniem smartfona z Androidem. Sytuacja ma się zmienić dzięki modelowi Eluga, który już wkrótce zadebiutuje w Europie.

Panasonic Eluga jest smartfonem, który został wyposażony w dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430 i jest on taktowany z częstotliwością 1 GHz. Ekran OLED ma przekątną 4.3 cala i rozdzielczość 960 x 540 pikseli. Pamięć RAM ma oferować 1 GB pojemności, natomiast w kwestii pamięci wewnętrznej producent postanowił zaoferować 8 GB, co nie jest zbyt imponującym wynikiem. Japoński smartfon ma również aparat 8 Mpx.

W momencie wprowadzenia do sprzedaży, urządzenie będzie działać pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread. Już teraz wiadomo, że smartfon wkrótce otrzyma aktualizację oprogramowania do wersji 4.0. Premiera rynkowa w Japonii została zaplanowana na 29 marca. Pewne jest również to, że Panasonic Eluga zadebiutuje w Europie. Kiedy? Na tę chwilę brak konkretów, jednak najprawdopodobniej stanie się to w kwietniu.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena tego urządzenia. Możemy być jednak pewni, że zbyt wysoka cena w przypadku pierwszego modelu z Androidem, może działać bardzo niekorzystnie na wizerunek Panasonica wśród użytkowników mobilnego systemu Google.

źródło: Pocketnow • sebol723

  Trzeba dodoac ze bateria jest strasznie kiepska . Tylko 1100 co starcza na 6 godzin

 • gros1k

  gdyby nie ten brak lampy w aparacie :/
  ciekawe czy eluga power zawita do Europy?

 • janphillip

  Ładny design , parametry też niezłe, tylko ciekawe jak będzie z możliwością wgrywania romów jak np. cyanogenmod 🙂

 • wujekrada

  Dodam tylko że jest wodoodporny do głębokości 1 metra!

  Ładny i pancerny 😉

 • kornello

  Troche xperiowaty

 • pieeees

  ładny ♥x