ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Premiera Oppo Find X3 Pro

OPPO również chce aktualizować smartfony przez 3 lata! Jest jednak haczyk

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W ostatnim czasie coraz więcej firm deklaruje wydłużone wsparcie dla swoich smartfonów. Swego rodzaju inicjatorem tego trendu stał się OnePlus, który jako pierwszy postanowił, że jego flagowe modele będą wspierane przez 3 lata. Oczywiście to wciąż nie taki standard, jak w przypadku iOS, ale pamiętajmy, że to zupełnie inna, zamknięta platforma. Skupmy się na rynku urządzeń z Androidem, do którego dołącza kolejny producent z ambicjami. Jest nim OPPO, które zapowiedziało, że jego flagowce także otrzymają trzy duże aktualizacje.

OPPO i 3 lata aktualizacji – firma planuje długie wsparcie, ale tylko dla topowych modeli

Premiera Oppo Find x3 Pro

Trzy duże aktualizacje dla flagowców OPPO, ale począwszy od serii Find X3. Tym samym na tę chwilę, dopóki firma nie zmieni zdania, nie jest to informacja, która mogłaby ucieszyć Polaków. Niemniej cieszy fakt, że kolejny producent decyduje się na taki ruch. Tym sposobem niewykluczone, że może ostatecznie OPPO podobnie postąpi z lubianą w Polsce rodziną Reno. Niemniej małymi krokami, zapewne doczekamy się też takiej decyzji. Tymczasem pozostaje czekać na Find X3, a może już następców, którzy mają szansę pojawić się w naszym kraju.

Zobacz też: Polski rząd chce, żebyśmy mogli sprawdzić, czy nasze dane wyciekły z Facebooka.

Oczywiście OnePlus i OPPO nie są jedynymi producentami, którzy podjęli taki krok. Trzy lata aktualizacji siłą rzeczy oferuje także Google dla swoich Pixeli – to wręcz naturalne. Niemniej w tym gronie znajdziemy również Samsunga i Nokię. Kto będzie kolejny? Która firma zdecyduje się jeszcze na 3 lata dużych aktualizacji?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy