ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
premiera Nokia 1.4

Nokia zmienia harmonogram – Android 11 później dla wybranych modeli

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wielkimi krokami zbliża się Android 12. Jednak nie wszyscy już poznali Androida 11 i wciąż czekają na odpowiednią aktualizację. Nokia po swojej odnowie za sprawą HMD Global poznaliśmy jako producenta, któremu zależy na dobrym oprogramowaniu i pewnym wsparciu. Stety lub nie, ale Android One, którego wybrali, stał się teraz kulą u nogi. Tym sposobem Nokia musi przestawić swój harmonogram – Android 11 nie zostanie wydane równie szybko, co zapowiadano dla wybranych smartfonów.

Android 11 nieco później – Nokia przestawia harmonogram

nokia android 11 harmonogram

W porównaniu do prezentowanego zestawienia z końcówki września wiele modeli będzie musiało dłużej poczekać na aktualizację. Przede wszystkim wcześniej Nokia planowała skończyć pracę nad Androidem 11 do połowy 2021 roku. Teraz pojawia się trzeci kwartał, na który został przesunięty ostatni flagowiec i Nokia 6.2 oraz 7.2. Smartfony, które miały otrzymać nowy system pod koniec zeszłego roku, ostatecznie otrzymały go w pierwszym kwartale, co już zwiastowało problemy. Mimo wszystko wciąż większość urządzeń powinna poznać Androida 11 do końca przyszłego miesiąca. Przynajmniej tak wygląda teraz plan Nokii, który jeszcze może się zmienić.

Zobacz też: Windows Defender z poważnym błędem – zamiast ochraniać szkodzi.

Niemniej aktualny plan wskazuje, że Nokia wyrobi się z Androidem 11, nim Android 12 ostatecznie zacznie trafiać na urządzenia mobilne. Jakby nie patrzeć, HMD Global ma ciężko orzech do zgryzienia, bo Android One umarł śmiercią naturalną. Niemniej aktualizacje wciąż mają być mocną stroną tego producenta – niedawno zaprezentowane nowości mają zapowiedziane nawet 3 lata wsparcia. Dajcie znać, co sądzicie o ostatnich poczynaniach Finów?

Źródło: Nokia

Sprawdź najnowsze wpisy