OnePlus swoją popularność zdobył za sprawą zabójcy flagowców. Mocne podzespoły w dobrej cenie skradły serca wielu użytkowników. Dzisiaj firma ma nieco inne priorytety, ale jedno się nie zmieniło. Wciąż producent doceniany jest za oprogramowanie. Obok rozwoju Oxygen OS OnePlus stworzył zespół odpowiedzialny za tworzenie nieszablonowych rozwiązań. To właśnie OneLab wprowadza OnePlus Clipt, czyli zupełnie nowy schowek, którego celem jest uproszczenie życia użytkownikom wielu sprzętów.

OnePlus Clipt to schowek, który pozwala kopiować na Androidzie i wklejać na Windowsie

Wiele urządzeń może korzystać z jednego schowka, co ma być kluczową zaletą tytułowego rozwiązania. OnePlus Clipt wykorzystuje w tym celu Dysk Google. Oczywiście nie brakuje zapewnień, że wszystko jest bezpieczne i wyłącznie niezbędne informacje są przekazywane. Co ważne, możemy przesyłać w ten sposób nie tylko tekst, ale także różnego rodzaju pliki. W sumie w chmurze zapamiętywane są ostatnie 10 elementy, więc nie ma obaw o przepełnienie miejsca. Jak to wszystko dokładnie działa, możecie zobaczyć na powyższym filmie. Sama aplikacja jest do pobrania za darmo ze Sklepu Play.

Zobacz też: Bez logowania nie zobaczysz numerów telefonów w ogłoszeniach OLX.

Oczywiście główną zaletą jest multiplatformowość, czyli kopiując coś na smartfonie, możemy skorzystać z tej informacji na komputerze lub zupełnie innym urządzeniu. Aktualnie wspierane są jeszcze komputery z Chrome i odpowiednią wtyczką, więc także macOS. W drodze jest również aplikacja dla iOS, więc OnePlus nie chce w tej materii w żaden sposób się ograniczać. Co sądzicie o rozwiązaniu matematycznej firmy?

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.