ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WinGet 1.0 oficjalnie

Aktualizacja Windowsa 10 pozbędzie się ikon znanych od Windowsa 95

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mimo że Windows 10 ma już niewiele wspólnego z Windowsem 95, to wciąż korzysta z niektórych jego ikon. To się jednak wkrótce zmieni. Wszystko stanie się bardziej płaskie, mniej izometryczne a ikony przedstawiające monitor przejdą z CRT na LCD. Z drugiej strony część elementów będzie wyglądała dość… obco. Przez co trudniej będzie zlokalizować wymaganą funkcję, a przejście na Windowsa 10 stanie się nieco trudniejsze.

Windows 10 bez ikon z Windowsa 95

Windows 10 bez ikon z Windowsa 95

Serwis Windows Latest zauważył odświeżenie w najnowszych buildach podglądowych Sun Valley. Te mają wejść oficjalnie w październiku lub listopadzie. Oprócz dodania nowych ikon dla Eksploratora plików i innych aplikacji Microsoft aktualizuje ikony wewnątrz Shell32.DLL. Niektóre z ikon pozostały w zasadzie niezmienione od czasu pojawienia się Windows 95 ponad 25 lat temu. Są tam obrazy napędów dyskietek i CD, chipów komputerowych, czy trybu hibernacji. Nowe ikony wyglądają całkiem nowocześnie, z dodatkowymi kolorami i mniej staroświeckim stylem. Zmiana ta powinna sprawić, że wygląd będzie o wiele bardziej spójny.

Zobacz też: Największa instalacja fotowoltaiczna w Teksasie jest w trakcie budowy

Prace nad Sun Valley trwały już od zeszłego roku. Aktualizacja wprowadzi kompleksowe wizualne odmłodzenie Windowsa, w tym nowy interfejs, który w pełni wykorzystuje Fluent Design i język WinUI Microsoftu. Będzie też wiele subtelnych zmian: rogi ramek, takich jak te na statycznych kafelkach i Centrum Akcji, zostaną zaokrąglone, a Menu Start będzie unosić się nad paskiem zadań, zamiast być do niego dołączone. Bardziej pożądanym elementem Sun Valley może być usunięcie przez Microsoft wielu preinstalowanych aplikacji bloatware, takich jak 3D Viewer i Paint 3D.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy