ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dwuetapowa weryfikacja w Google

Dwuetapowa weryfikacja w Google będzie obowiązkowa i bardzo dobrze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Dwuetapowa weryfikacja konta w Google stanie się niedługą tą metodą, która ma być standardowa jeżeli chodzi o logowanie. Gigant z Mountain View zdecydował się na wprowadzenie zmian w tym, jak użytkownicy mają logować się do swoich kont, a wszystko w imię bezpieczeństwa. I trzeba przyznać, że to dobry pomysł, a ci, którzy uważają inaczej, nie będą zmuszani do zmiany przyzwyczajeń. Będą to jednak robili na własną odpowiedzialność.

Dwuetapowa weryfikacja w Google

Google opublikowało na swoim oficjalnym blogu post, gdzie przypomina o tym, jak dużo zależy od bezpieczeństwa naszych kont. Ma to związek ze Światowym Dniem Hasła, który miał miejsce wczoraj. Google jest oczywiście świadome tego, że bezpieczeństwo kont ich użytkowników, powinno stać na pierwszym miejscu. Dlatego też wprowadza zmiany, które mają zacząć pojawiać się już niebawem. Dwuetapowa weryfikacja konta Google będzie teraz obowiązkowa, a raczej stanie się domyślna dla dobrze skonfigurowanych kont. To, czy nasze konto takie jest, sprawdzimy na stronie naszego konta.

Jeżeli więc mamy podany numer telefonu, to niedługo logując się na konto Google, dostaniemy specjalne powiadomienie na smartfona. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo, co jest w pełni zrozumiałe. Google do tej pory nie „wymuszało” takiej dwuetapowej weryfikacji dla swoich użytkowników, a opierało się na systemie login plus hasło. Niestety, ale część użytkowników korzysta z jednego hasła do wielu witryn, a to może powodować spore problemy. Jeżeli gdzieś hasło „wycieknie”, to można mieć spore problemy z odzyskaniem konta Google.

Zobacz też: Cztery dni pracy na baterii w smartfonach?

Użytkownicy, którzy nie będą chcieli korzystać z dwuetapowej weryfikacji, dalej nie będą do niej zmuszani. Zapewne co jakiś czas Google będzie im przypominać o takiej możliwości, ale w żadnym przypadku konta im przez to nie zablokuje. Taka zmiana domyślnego logowania do konta Google faktycznie może sprawić, że część osób poważniej podejdzie do tematu bezpieczeństwa w sieci.

Źródło: Google Blog

Sprawdź najnowsze wpisy