ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
awaria Xbox Live

Awaria Xbox Live – ucierpiał dostęp do sklepu, gier w chmurze i innych usług

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wczoraj późnym wieczorem miała miejsce poważna awaria usług Xbox Live. Dotyczyła ona sklepu z aplikacjami i subskrypcji. Tym samym uniemożliwiła ona korzystania z gier online, strumieniowania w chmurze, zakupu, ani pobierania już posiadanych gier. Co więcej, wiele tytułów jednoosobowych, które jednak wymagają połączenia z siecią, również była niedostępna. 

Awaria Xbox Live

Awaria Xbox Live
Fot: Downdetector

Dobrym przykładem problemów z grami jednoosobowymi dotkniętymi problemem jest Forza Horizon 4. Ta została oznaczona jako niedostępną dla konsol Xbox Series X i Xbox One. Microsoft zasugerował, że użytkownicy mogą mieć problemy z uruchamianiem także wielu innych gier. Z powodu awarii niemożliwe okazało się także kupowanie gier, kupowanie gier Game Pass, gier kompatybilnych wstecznie, subskrypcji, DLC, a nawet akcesoriów. Jak więc widać, nie dotyczy to tylko usług i produktów cyfrowych. 

Zobacz też: Ceny Kia EV6 w Polsce nie są tak wysokie, jak można było przypuszczać

Według strony Downdetector problemy w Polsce zaczęły być zgłaszane o 19:34 i potrwały do przynajmniej okolic 22:00, chociaż ze względu na późną porę możliwe, że znacznie dłużej. Jak jednak donosi portal SlashGear, zostały one już rozwiązane. To jednak pokazuje zagrożenie, z jakim wiąże się uzależnienie wszystkiego od sieci. Dawniej brak dostępu do usług cyfrowych nie miał tak wielkiego wpływu na działanie konsoli. Tym samym można założyć, że w przyszłości wiele gier jednoosobowych po prostu przepadnie, gdy tylko właściciele serwerów wyciągną wtyczkę. Mogłoby się wydawać, że tyczy się to głównie gier wieloosobowych online, lub strumieniowanych. Jak jednak pokazuje ta awaria, problem jest o wiele szerszy.

Źródło: SlashGear, Downdetector

Sprawdź najnowsze wpisy