ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przesyłki OLX bez etykiety

Nie jesteś zalogowany? Nie zobaczysz na OLX numerów telefonów w ogłoszeniach

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

OLX wprowadza prostą zasadę – nie jesteś zalogowany, nie zobaczysz numerów telefonów do autorów niektórych ogłoszeń. Serwis tłumaczy tę decyzję troską o bezpieczeństwo użytkowników. Zmiana zacznie obowiązywać jeszcze w tym miesiącu.

Kiedy nie zobaczysz numerów telefonów do ogłoszeniodawców na OLX?

nie zobaczysz numerów OLX

OLX rozesłało dziś maile do swoich użytkowników z informacją o nadchodzącej zmianie. Od 14 maja numery telefonów w części ogłoszeń będą widoczne tylko dla tych osób, które są zalogowane w serwisie. Póki co OLX nie precyzuje, które kategorie ogłoszeń obejmie zmiana oraz czy autorzy ogłoszeń będą mieli wpływ na to, czy ich numery telefonów wyświetlają się każdemu.

Nowe rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo Twoich danych na OLX, a także utrudni działalność oszustów kontaktujących się poza OLX – pisze administracja serwisu w mailach rozesłanych do użytkowników. Oszustwa na OLX to rzeczywiście istotny problem. Cyberprzestępcy udoskonalają swoje działania i prowadzą je w taki sposób, że ofiarami mogą paść zarówno kupujący, jak i sprzedający.

Czytaj także: Ziemniaki, zdjęcie i kartka z dobrą radą – oszustwo na OLX czy nieumiejętność czytania?

OLX przypomina także użytkownikom, że jeśli nie chcą otrzymywać niepożądanych wiadomości i telefonów, nie muszą podawać swojego numeru w ogłoszeniach. W takim przypadku potencjalni kupujący będą kontaktować się ze sprzedającym przez wiadomości na OLX. Sprzedawca sam zdecyduje, czy udostępnić im więcej swoich danych kontaktowych.

Sprawdź najnowsze wpisy