huawei_mwc_3
Całkiem nieoczekiwanie, urządzenia zaprezentowane przez firmę Huawei okazały się jednym z największych hitów w trakcie targów MWC. Osoby, które są zainteresowane zakupem pierwszego czterordzeniowego smartfona tej firmy będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

Konfiguracja sprzętowa Ascenda D Quad jest naprawdę imponująca. Procesor K3V2, który został zastosowany w tym urządzeniu, jest autorskim rozwiązaniem chińskiego producenta. Jednostka ta będzie taktowana z częstotliwością 1,2 GHz. Ekran IPS HD ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, przy przekątnej 4.5 cala. Pamięć RAM ma pojemność 1 GB, natomiast matryca aparatu ma wielkość 8 Mpx. Huawei postawił na wykorzystanie Androida 4.0.

Jedno z najczęściej powtarzanych pytań w kontekście tego modelu, dotyczyło tego, kiedy Huawei wprowadzi swojego high-endowego smartfona do sprzedaży. Początkowo miał to być drugi kwartał. Ostatnie informacje wskazują na to, że masowa produkcja rozpocznie się dopiero w czerwcu, a pierwsze egzemplarze na rynek trafią najprawdopodobniej w lipcu.

Przed firmą Huawei stoi ogromne wyzwanie – w momencie rozpoczęcia sprzedaży, na rynku dostępne będą już inne czterordzeniowe smartfony z Androidem – HTC One X i Galaxy S III. Ogromnym plusem, przemawiającym za zakupem Ascenda D Quad mogłaby okazać się cena.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją z konferencji Huawei, która odbyła się w trakcie targów Mobile World Congress 2012. 

źródło: Phandroid / Unwiredview

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula