ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyniki testów Qualcomma Snapdragon 620 wyciekają do Sieci

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Newsy
wpid-qualcomm_snapdragon

Od czasu wydania przegrzewającego się czipa Snapdragon 810, Qualcomm stara się jak najszybciej odzyskać zaufanie klientów. Po głośnych problemach smartfonów Sony Xperia Z3+ oraz HTC One M9, klienci mogli mieć wątpliwości co do jakości produktów tworzonych przez Amerykanów. Wiele wskazuje, że już wkrótce na rynek trafi SoC ze średniego pułapu cenowego, czyli Qualcomm Snapdragon 620.

Nowy Snapdragon został wychwycony na jednej ze stron benchmarkowych. Testy pokazały, że model 620 będzie bardzo wydajną jednostką, którą można postawić na półce obok Snapdragona 810. Nowy czip będzie wyposażony w osiem rdzeni Cortex A72, które osiągają znakomitą wydajność w testach pojedynczych rdzeni. Jednostka radzi sobie odrobinę gorzej, gdy wykorzystywane jest więcej rdzeni. Pozostaje tylko wierzyć, że Cortex A72 nie będzie generował tyle ciepła co Cortex A57.

wpid-s_a4a1af5cb7df4ab1a9cfd339e239b255

Testy były przeprowadzone z użyciem systemu Android 5.1 oraz 3GB RAM-u. Wynik smartfona jest niewiele gorszy (1486/5284) od uważanego za bardzo wydajnego Samsunga Galaxy S6. Oficjalna data premiery nowego SoC nie jest jeszcze znana.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy