Motorola aktualizuje RAZR-a w Europie

Paweł Cebula 2012-03-21

motorola-razr-1
Motorola wprowadzając do sprzedaży RAZR-a wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko wśród fanów tej marki. Obecni posiadacze tego smartfona niecierpliwie czekają na Androida w wersji 4.0. Tymczasem Motorola udostępnia aktualizację systemu w wersji 2.3.6.

Większość użytkowników dość zgodnie przyznaje, że największą wadą RAZR-a jest brak Androida 4.0. Zamiast najnowszej wersji, producent zdecydował się postawić na Gingerbreada, co ciężko uznać za najlepszą decyzję. Posiadacze RAZR-a, w niektórych europejskich krajach, wkrótce otrzymają aktualizację.

Niestety, nie jest to Android 4.0, a starsza wersja – 2.3.6 Gingerbread. W tej chwili rozpoczęło się udostępnianie aktualizacji we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Firmware jest oznaczony symbolem SPU15, wprowadzając zarówno kilka nowych funkcji, jak i usuwając wykryte dotychczas błędy.

Wśród nowości warto wymienić nowy interfejs w menu „Ustawienia”, a także w przypadku opcji automatycznego przesyłania zdjęć z telefonu do podłączonego komputera. Producent zajął się również wydłużonym czasem pracy na baterii i ogólną poprawą stabilności działania systemu.

Wszystkie usprawnienia są jak najbardziej mile widziane przez użytkowników, jednak zdecydowana większość z nich wolałaby, aby Motorola w pierwszej kolejności skupiła się nad aktualizacją Androida do wersji 4.0.

źródło: Phandroid • dubler

  Popieram Funkeya666, bardzo mylący temat, co do Motki, Szajsunga i innych producentów powinni moim zdaniem brać przykład z Sony Ericsona (upsss… chciałem powiedzieć Sony Mobile) który wypuszcza edycje developerskie ICSa alfa i beta publicznie, dzięki czemu w finallu można w 99% uniknąć wszelakich błędów… (I w miare szybko bo w ciągu 2 tygodni powinien przyjść update dla telefonów od Neo V po Arc S

 • funky666

  Racja – wszyscy by się bardziej cieszyli z niedopracowanego i zbugowanego ICSa niż z ważnych poprawek w GB (bo za ważne uznaję np. poprawę czasu działania baterii). I zamiast się cieszyć, że Motorola w końcu wykazuje jakąkolwiek chęć aktualizacji, ludzie będą narzekać, że nie ma ICSa 🙂

  • lukas77

   W sumie najpierw mi serce mocniej zabiło jak zobaczyłem nagłówek, potem ochłonąłem bo tą aktualizację mam już od jakiegoś czasu.
   Masz rację, Samsung chciał chyba zabłysnąć z wydaniem ICS’a i wydał niedopracowanego bubla na który wszyscy narzekają. Wolę poczekać i dostać w pełni dopracowanego ICS’a.

   • funky666

    Fakt, tytuł jest też bardzo mylący, sam się zdziwiłem i myślałem, że ICS na Motorolę nadchodzi 🙂x