ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola aktualizuje RAZR-a w Europie

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

motorola-razr-1
Motorola wprowadzając do sprzedaży RAZR-a wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko wśród fanów tej marki. Obecni posiadacze tego smartfona niecierpliwie czekają na Androida w wersji 4.0. Tymczasem Motorola udostępnia aktualizację systemu w wersji 2.3.6.

Większość użytkowników dość zgodnie przyznaje, że największą wadą RAZR-a jest brak Androida 4.0. Zamiast najnowszej wersji, producent zdecydował się postawić na Gingerbreada, co ciężko uznać za najlepszą decyzję. Posiadacze RAZR-a, w niektórych europejskich krajach, wkrótce otrzymają aktualizację.

Niestety, nie jest to Android 4.0, a starsza wersja – 2.3.6 Gingerbread. W tej chwili rozpoczęło się udostępnianie aktualizacji we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Firmware jest oznaczony symbolem SPU15, wprowadzając zarówno kilka nowych funkcji, jak i usuwając wykryte dotychczas błędy.

Wśród nowości warto wymienić nowy interfejs w menu „Ustawienia”, a także w przypadku opcji automatycznego przesyłania zdjęć z telefonu do podłączonego komputera. Producent zajął się również wydłużonym czasem pracy na baterii i ogólną poprawą stabilności działania systemu.

Wszystkie usprawnienia są jak najbardziej mile widziane przez użytkowników, jednak zdecydowana większość z nich wolałaby, aby Motorola w pierwszej kolejności skupiła się nad aktualizacją Androida do wersji 4.0.

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy