ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa wersja TWRP z poprawkami dla Androida Lollipop wydana!

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Newsy
Kcwx00f

Tworzone przez społeczność ROM-y, niezależnie czy są oparte o fabryczne oprogramowanie, czy zbudowane ze źródeł, wymagają do zainstalowania programu recovery. Jednym z bardziej popularnych i zaawansowanych projektów jest TWRP, które doczekało się aktualizacji do wersji 2.8.7.0.

Zaprezentowane wydanie wnosi kilka usprawnień oraz nowości. Poprawione zostały przede wszystkim błędy związane z szyfrowaniem oraz architekturą 64-bitową. Poprawki to jednak nie wszystko. Ethan Yonker, który jest głównym deweloperem TWRP, stworzył rozwiązanie umożliwiające tworzenie kopii zapasowej bez modyfikowania partycji systemowej. Jest to użyteczne, zwłaszcza gdy producent sprzętu nie upublicznia obrazu systemu lub stosuje weryfikację sumy kontrolnej SHA przy instalowaniu paczki OTA. Problemy z aktualizacją występowały głównie na urządzeniach zrootowanych, które posiadały Androida 5.0 lub Androida 5.1.

Warto również wspomnieć o funkcji resize2fs, która pozwala na łatwą zmianę wielkości partycji. Funkcja ta znajdzie zastosowanie zwłaszcza wśród posiadaczy Nexusa 6 z 64 GB pamięci wewnętrznej flash NAND, którego fabryczny obraz systemu zmniejsza o połowę pojemność partycji na dane. Funkcja ta znajdzie również zastosowanie na urządzeniach z mniejszą ilością przestrzeni dyskowej, którą będzie można swobodnie relokować.

Najnowszą wersję TWRP można pobrać ze strony twrp.me lub za pomocą aplikacji Flashify.

Sprawdź najnowsze wpisy