ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
astronauci weszli do Tiangong

Blue Origin planuje na lipiec pierwszy turystyczny lot w kosmos

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Blue Origin poinformowało, że na 20 lipca planuje pierwszy turystyczny lot w kosmos. Choć oferta firmy przyciągnie w przyszłości głównie najbogatszych ludzi i celebrytów, tym razem pojawia się sposób na zdobycie biletu dostępny pozornie dla każdego. Podczas lotu zostanie wykorzystany statek New Shepard.

Blue Origin planuje pierwszy turystyczny lot w kosmos

Blue Origin to firma należąca do założyciela Amazona, Jeffa Bezosa. Przedsiębiorstwo zapowiedziało, że 20 lipca zorganizuje suborbitalny lot w kosmos. To miejsce (na pokładzie) zmieni sposób, w jaki widzisz świat – ogłosiła firma. W locie wezmą udział astronauci oraz dodatkowo jedna osoba, która wygra internetową aukcję.

Blue Origin podzieliło aukcję na trzy etapy. Od 5 do 19 maja będzie można składać dowolne oferty, nie będą one widoczne dla innych chętnych na lot. 19 maja złożone oferty staną się widoczne. Żeby kontynuować swój udział w aukcji, uczestnicy będą musieli przebić najwyższą dotychczasową ofertę. 12 czerwca aukcja zakończy się licytacją na żywo.

Statek New Shepard, który ma w lipcu polecieć w kosmos, może pomieścić na pokładzie sześciu pasażerów podczas lotu po suborbitalnej trajektorii ok. 100 km nad Ziemią. Uczestnicy wyprawy doświadczą przez kilka minut zerowej grawitacji.

Czytaj także: Ultrawytrzymałe SSD – można by pomyśleć, że technologia ta czekała w szufladzie na odpowiedni moment

Potencjalni klienci Blue Origin to ludzie bardzo bogaci, celebryci. Niektóre miejsca na statku podczas wypraw kosmicznych mają być oferowane w ramach akcji charytatywnych. Blue Origin nie zdradza póki co, w jaki sposób chce ustalać ceny lotów dla turystów. W 2018 roku dwóch pracowników firmy spekulowało jednak, że turystyczny lot w kosmos może kosztować 200-300 tysięcy dolarów.

źródło: Blue Origin/PAP

Sprawdź najnowsze wpisy