ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
największa instalacja fotowoltaiczna w teksasie

Największa instalacja fotowoltaiczna w Teksasie jest w trakcie budowy

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Firma GameChange Solar poinformowała o prowadzonej inwestycji. To największa instalacja fotowoltaiczna w Teksasie, która właśnie powstaje. Jej moc robi wrażenie. Po zakończeniu budowy instalacja będzie jedną z największych tego typu w całych Stanach Zjednoczonych.

Największa instalacja fotowoltaiczna w Teksasie – jaka będzie jej moc?

GameChange Solar planuje możliwie szybko uruchomić w południowym Teksasie instalację Genius Tracker o mocy 631 MW. To będzie największa instalacja tego typu w skali stanu oraz jedna z największych w kraju. Dla porównania łączna moc wszystkich farm słonecznych w Polsce na koniec 2020 roku wynosiła ok. 700 MW.

Projekt GameChange Solar zakłada umieszczenie 1,4 miliona paneli solarnych na działce o powierzchni 4.000 akrów. Działka znajduje się w Hrabstwie Wharton. Moc wytwórcza energii odnawialnej będzie sięgać 500 MWac/631 MWdc. Z prognoz wynika, że instalacja będzie zasilać 100 tysięcy gospodarstw domowych.

Instalacja opiera się na sprawdzonym i szybkim w montażu systemie Genius Tracker ze wstępnie zmontowanymi elementami SpeedClamps – mówi Allison Larson, dyrektor GameChange Solar ds. rozwoju działalności. Jak dodaje, firma planuje więcej tego typu projektów w przyszłości, nie tylko w Teksasie. Max Johnson z GameChange Solar zaznacza, że instalację Gemius Tracker wybrano ze względu na solidną konstrukcję i odporność na wiatry występujące w regionie.

Czytaj także: Ceny Kia EV6 w Polsce nie są tak wysokie, jak można było przypuszczać

Energia wytworzona w instalacji będzie nabywana online w blokach i jeszcze w tym roku sprzedawana na rynek hurtowy. Projekt zakończy się w połowie przyszłego roku.

źródło: PR Newswire

Sprawdź najnowsze wpisy