Sony porzuca lustrzanki

Koniec lustrzanek od Sony – firma dostosowuje się do zmian na rynku aparatów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nie jest to co prawda oficjalne stanowisko firmy, jednak wszystkie dowody na to wskazują, że Sony porzuciło po cichu rynek lustrzanek. I nie chodzi tutaj tylko o to, że ostatnie urządzenie tego typu miało premierę w 2016 roku — cykl życia aparatów fotograficznych jednak mocno się różni od tego, do czego przyzwyczaiły nas smartfony. Wiele jednak wskazuje na to, że producent w segmencie premium skupia się wyłącznie na bezlusterkowcach.

Sony porzuca lustrzanki

Sony porzuca lustrzanki

Sony Alpha Rumors jako pierwsze poinformowało, że na stronie Sony nie ma już żadnych aparatów z mocowaniem A, czyli typowym dla lustrzanek. Podobnie, sprzedawca B&H wymienia Sony Alpha a99 II DSLR jako już niedostępny. Szybkie sprawdzenie listy aparatów Sony z mocowaniem A na Wikipedii ujawnia, że każdy model został wycofany z produkcji. Ostatnia lustrzanka firmy, wspomniana a99 II, została ogłoszona w 2016 roku. Jak donosi PetaPixel, była ona wyposażony w 42,4 MPx, podświetlany od tyłu, pełnoklatkowy sensor Exmor R CMOS z unikalną konstrukcją gapless-on-chip. Wszystko to miało zmaksymalizować zbieranie światła.

Zobacz też: Ziemniaki, zdjęcie i kartka z dobrą radą – oszustwo na OLX czy nieumiejętność czytania?

We wrześniu ubiegłego roku Sony ogłosiło jednak nowy adapter z mocowania A na E, pozwalający fotografom na wykorzystanie starszego szkła z mocowaniem A w korpusach z mocowaniem E. To również dość jasno wskazuje na to, że nie ma raczej co liczyć na kolejne lustrzanki w ofercie producenta, a ten nie chce zostawić właścicieli szkieł pod nie wyprodukowanych na lodzie. Warto tu podkreślić, że porządnej klasy obiektyw często jest znacznie droższy od samego aparatu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy