ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play Samsung testy 5G

Play i Samsung biorą się za testowanie 4G i 5G w Polsce

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Play i Samsung przystąpią wspólnie do testowania sieci 5G oraz 4G, by sprawdzić ich przepustowość. Ma to przygotować operatora na to, co czeka ich w niedalekiej już przyszłości. Testy mają rozpocząć się już niebawem, ponieważ w drugim kwartale tego roku. Takie testy będą zakładały zarówno badania komercyjne, jak i laboratoryjne.

Play i Samsung testują 4G i 5G

sieć 5G

Testy, które przeprowadzą wspólnie Play i Samsung, będą odbywały się w Warszawie. Głównym ich celem będzie testowanie rozwiązania, które ma pozwolić na to, by uzyskać jeszcze większą przepustowość sieci oraz wydajność stacji bazowych. Dodatkowo ma być testowana kompatybilność z sieciami 2G oraz 3G, które dalej są w użyciu. Samsung ma dostarczyć stacje bazowe obsługujące technologie 4G i 5G Massive MIMO funkcjonujące w niskim i średnim paśmie. Jedno urządzenia obsługuje jednocześnie standardy 4G oraz 5G i ma umożliwiać osiągnięcie większej przepustowości i większej elastyczności w zarządzaniu siecią.

W Play jesteśmy otwarci na innowacyjne technologie proponowane przez naszych partnerów. Współpraca z firmą Samsung to kolejna inicjatywa, która pozwala nam wybierać rozwiązania najlepsze dla rozwoju naszej sieci. To właśnie jej rozbudowa i modernizacja bezpośrednio przekładają się na komfort naszych klientów.

Michał Ziółkowski, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technicznych Play.

Zobacz też: Ziemniaki i kartka z ostrzeżeniem – to oszustwo na OLX czy spryt?

Firma Samsung cieszy się z zarówno ze współpracy z Play przy świadczeniu usług 5G, jak i z szansy na zademonstrowanie swoich możliwości sieciowych w Polsce. Testy będą znaczącym kamieniem milowym dla wspólnych wysiłków obu firm w tym kraju. Wykorzystując nasze zaawansowane rozwiązania 5G i czołową pozycję techniczną, będziemy dalej poszerzać zakres działań realizowanych we współpracy z najważniejszymi operatorami, takimi jak Play, na całym świecie i w Europie w celu zapewnienia użytkownikom 5G nowego poziomu usług.

Thomas Riedel, Dyrektor Europejskiej Dywizji Rozwiązań Sieciowych w Samsung Electronics.

Źródło: Play informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy