ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PWA ze skrótami w Chrome OS

Aplikacje internetowe na Chrome OS wyglądają i działają rewelacyjnie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Progresywne aplikacje internetowe (PWA) odnotowały ogromny wzrost na przestrzeni lat dzięki szybkiej adopcji nowoczesnych webowych API. W połączeniu ze zwiększonymi możliwościami i poprawioną niezawodnością PWA są bliższe niż kiedykolwiek wcześniej dostarczaniu doświadczeń podobnych do aplikacji natywnych. W zeszłym roku Microsoft i Google jeszcze bardziej udoskonaliły tę funkcję, wprowadzając skróty do aplikacji i oferujące szybki dostęp do kilku zadań dla PWA. W zeszłym roku funkcja ta była dostępna dla Chrome i Edge, ale brakowało jej wsparcia dla Chrome OS. Wygląda na to, że wkrótce się to zmieni.

PWA ze skrótami w Chrome OS

PWA ze skrótami w Chrome OS

Jeden z użytkowników reddita zauważył nową flagę Chrome, która dodaje długo oczekiwane skróty do Progressive Web Apps na Chromebookach. Jeśli Wasze urządzenie pracuje pod kontrolą Chrome OS 92, możecie ją aktywować już teraz, kopiując i wklejając poniższą flagę do paska URL Chrome i włączając ją z rozwijanego menu.

chrome://flags/#enable-desktop-pwas-app-icon-shortcuts-menu-ui

Zobacz też: Fortnite to prawdziwa żyła złota. Dokumenty ujawniają, ile Epic zarobił na swoim hicie

Po ponownym uruchomieniu urządzenia skróty będą wyświetlane po kliknięciu prawym przyciskiem myszy obsługiwanej aplikacji internetowej. Aby ułatwić nam przechodzenie do typowych zadań, Google umieściło skróty za menu kontekstowym półki. Na przykład, jeśli zainstalujesz Twitter PWA, kliknięcie prawym przyciskiem myszy jego ikony na półce spowoduje wyświetlenie listy akcji. Zamiast przechodzić do Twittera, aby napisać tweeta, można po prostu wybrać New Tweet z menu kontekstowego. Dzięki temu systemy takie jak Chrome OS czy Windows 10 ARM nie będą musiały borykać się z niedoborem oprogramowania. To będzie bowiem powszechnie dostępne w sieci i zgodne z niemal wszystkimi systemami.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy