ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Siłownia dla e-sportowców

Pierwsza na świecie siłownia dla e-sportowców – takie rzeczy tylko w Japonii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

A dokładniej tylko w Tokio. Nowo powstały obiekt e-sportowy to nie jest zwykła kawiarenka internetowa, gdzie można przyjść i grać. Jest to miejsce, gdzie należy trenować pod okiem specjalistów. Obiekt ten oferuje osobom z karnetem treningi w kilku popularnych tytułach i ma na celu poprawę wyników graczy, a nie zapewnienie im rozrywki. Inna sprawa, że używanie terminu siłownia może spowodować pewien sprzeciw u osób, którym nie podoba się zestawienie e-sportu i sportu w jednej linii. To jednak ich problem.

Siłownia dla e-sportowców

Siłownia dla e-sportowców

Tokijska siłownia, która na pierwszy rzut oka jedynie przypomina tradycyjną kafejkę internetową, będzie oferować profesjonalne treningi i dostęp do personalnych trenerów. Tymi będą członkowie drużyn esportowych niektórych z najpopularniejszych gier w Japonii: Valorant, League of Legends, Rainbow Six Siege, Identity V oraz Puyo Puyo. Oficjalna nazwa obiektu, to Esports Gym. Całość powstała dzięki partnerstwu między Tokyo Metro i Geshipi. Jesli chodzi o treningi to jednorazowa, trzygodzinna sesja ma kosztować równowartość a50 PLN. Znacznie lepiej więc sięgnąć od razu po miesięczny karnet za równowartość 190 PLN. Podobnie jak w przypadku standardowej siłowni, sesje treningowe z profesjonalistami kosztują dodatkowo — w tym przypadku równowartość 95 PLN za godzinę.

Zobacz też: Apple wydaje iOS 14.5.1 i naprawia problem ze śledzeniem przez aplikacje

Członkowie takich organizacji, jak Crest Gaming, JeSU i Glory Be Esports, będą mogli pomagać bywalcom siłowni w doskonaleniu swoich umiejętności. Dodatkowo bezpośrednia ścieżka do zostania zawodowcem będzie dostępna dla graczy, którzy przejdą specjalny kurs online z Crest Gaming, co może prowadzić do prób organizowanych co trzy miesiące. Esportowa siłownia nie jest przeznaczona tylko dla profesjonalistów, ale i dla amatorów. Na stronie internetowej można przeczytać, że będzie ona gościć zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy są nowicjuszami w dziedzinie komputerów do gier lub nie rozumieją zasad gry. Oczywiście, dopóki są skłonni zapłacić za karnet.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy