ZTE-Nubia-Z9

ZTE Nubia Z9 okazał się wielkim hitem sprzedażowym w Chinach. W ciągu 10 minut wyprzedały się wszystkie egzemplarze. Nic dziwnego, zważywszy na to jakie parametry oferuje nam smartfon. Już wkrótce model ten trafi na rynek Europejski. Warto więc przyjrzeć się mu bliżej i zobaczyć na własne oczy, co potrafią zdziałać interaktywne ramki. Tego jeszcze nie było!

 

Nubia Z9 to 5,2 calowy smartfon z wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD. Zastosowanie minimalistycznych ramek w urządzeniu pozwoliło chińskiemu gigantowi wprowadzić genialną innowację o nazwie „Frame interactive Technology”. Co warte zauważenia, zarówno lewa jak i prawa krawędź ekranu odpowie nam na dotyk.

 

ZTE-Nubia-Z9 (1)

 

Dzięki tej technologii będziemy mogli np. zmieniać jasność ekranu podczas oglądania filmu, zwiększać głośność, błyskawicznie robić zrzuty ekranu czy ułatwić sobie pstrykanie zdjęć. Do tego dochodzi odblokowywanie ekranu czy szybkie przemieszczanie się pomiędzy aplikacjami. Możliwości są ogromne i możemy być pewni, że ich liczba będzie tylko wzrastać.

 

 

Na wideo widzimy jak intuicyjnie i wygonie możemy z tego korzystać. Zmiana wielkości ekranu bądź rozrywka na instrumentach dętych w wolnym czasie to kolejne z gros możliwości, jakie się przed nami odkryją.

 

ZTE wykonało świetną robotę i dokonało niemałego przełamania na rynku. Użytkownicy od lat są spragnieni coraz to cieńszych ramek w swoich smartfonach. Samsung oferuje zaokrąglone ekrany a chiński producent proponuje jeszcze ich użyteczne wykorzystanie w praktyce.

 

ZTE-Nubia-Z9 (2)

 

Kwestią, która jednak trochę boli jest cena urządzenia wynosząca około 600 dolarów. To kwota naprawdę spora, lecz co dzięki niej zyskamy? Procesor jaki drzemie w urządzeniu to ośmiordzeniowy układ Snapdragon 810 w towarzystwie grafiki Adreno 430 i 4 GB pamięci RAM. Dla użytkownika została przeznaczona przestrzeń wynosząca 32 GB i niewymienialna bateria o pojemności 2900 mAh. Android na jakim pracuje Nubia Z9 to Lollipop w wersji 5.0.2.

 

ZTE Nubia Z9 pojawi się na rynku Europejskim dopiero w trzecim kwartale. Niemniej, jest na co czekać.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.