Nadchodzi Olvetti OliPad Tegra 3 i OliPad Graphos

Paweł Cebula 2012-03-20

olivetti-olipad-110
Firma Olivetti, zajmująca się wytwarzaniem sprzętu elektronicznego, znana jest przede wszystkim na terenie Włoch. Niewielki producent zapowiedział premierę dwóch nowych tabletów z systemem Android 4.0. Co wiadomo na temat tych urządzeń?

Olvetii planuje wprowadzić do sprzedaży swój pierwszy tablet z układem Tegra 3, na co wskazuje chociażby jego nazwa – OliPad Tegra 3. Ekran w przypadku tego urządzenia będzie miał przekątną 10 cali i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Producent zadbał również o obsługę technologii NFC i transmisji danych 3G. System operacyjny to Android 4.0 ICS.

Olivetti OliPad Graphos wykorzystywać będzie układ Nvidia Tegra 2. Ekran tego urządzenia ma 8 cali i rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Tablet będzie dostępny w sprzedaży wraz z rysikiem, który ma ułatwić m.in. wykonywanie szkiców. Graphos waży 600 gramów i również będzie działał pod kontrolą Androida 4.0.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że tablety mają trafić do sprzedaży jeszcze przed wakacjami – ceny pozostają nieznane. Producent nie ujawnił również informacji związanych z ewentualną dostępnością tabletów poza granicami Włoch.

źródło: Slatedroid / Android Community • misiek998

  Każdy tablety wydaje, a ja się pytam kto to kupi i skąd te pieniądze… No ale powodzenia

 • jacko90

  Pierwszy raz o niej słyszę.

  Powodzenie tabletów będzie zależeć od ceny/jakości.
  Na razie to jedna wielka niewiadoma.
  Z tyłu będzie znaczek „Made in UE”?

 • kietlin

  Twoim zdaniem jest to wielka firma? To chyba jakiś żart…

  • bebic

   Mała to może by firma w garażu u Pana Mietka. Firma zatrudniająca ~2000 pracowników, istniejąca na rynku IT od 50 – 60 lat, będąca częścią Telecom’u i produkująca setki tysięcy drukarek rocznie jest już przynajmniej firmą dużą. Na pewno nie jest to też moloch wielkości Samsunga, ale nie jest mała.
   Pisząc artykuł (przepisując go) warto czasami się zastanowić nad tym co ma się do przekazania czytelnikom. Po tym newsie większość czytelników odniosła wrażenie, że na rynek tabletów wkracza gracz pokroju Manty ze swoim tablecikiem. Wystarczyło dopisać dwa zdania, trzy zdania co to za firma a tacy użytkownicy jak np. „jacko90” mieliby odrobinę wyjaśnione czy mamy się spodziewać kolejnego „chińczyka” czy może czegoś co aspiruje do półki odrobinę wyżej.
   @jacko90 – być może nie znasz, ale np. dyplomy jakie otrzymasz z okazji ukończenia szkoły w 90% będą pochodziły z drukarek Olivetti.

   P.S.
   Nie, nie jestem pracownikiem Olivetti. Nie mam nawet ich sprzętu.
   Po prostu pamiętam sprzęt pokroju 8088, 8086 i firmy które miały ogromny wpływ na to, jak teraz wygląda rynek IT i cała jego otoczka i pisanie o takiej firmie jak Olivetti ( robiąc przy tym błędy w nazwie) to tak jak byśmy powiedzieli że Piłsudski był tylko facetem z wąsem i taki miał wkład w historię naszego kraju.

   • jacko90

    Dziękuję za doinformowanie.

 • bebic

  „[b]Olvetti[/b]” – literki zabrakło.

  „znana jest przede wszystkim na terenie Włoch…… Niewielki producent…….” – to jest jakiś żart czy tylko niewiedza/przeoczenie autora?

  Odnośnie dostępności poza granicami Włoch: http://www.olishop.pl/pl/p/Olipad-110/74
  Inne modele już są dostępne w polscex