ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nadchodzi Olvetti OliPad Tegra 3 i OliPad Graphos

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

olivetti-olipad-110
Firma Olivetti, zajmująca się wytwarzaniem sprzętu elektronicznego, znana jest przede wszystkim na terenie Włoch. Niewielki producent zapowiedział premierę dwóch nowych tabletów z systemem Android 4.0. Co wiadomo na temat tych urządzeń?

Olvetii planuje wprowadzić do sprzedaży swój pierwszy tablet z układem Tegra 3, na co wskazuje chociażby jego nazwa – OliPad Tegra 3. Ekran w przypadku tego urządzenia będzie miał przekątną 10 cali i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Producent zadbał również o obsługę technologii NFC i transmisji danych 3G. System operacyjny to Android 4.0 ICS.

Olivetti OliPad Graphos wykorzystywać będzie układ Nvidia Tegra 2. Ekran tego urządzenia ma 8 cali i rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Tablet będzie dostępny w sprzedaży wraz z rysikiem, który ma ułatwić m.in. wykonywanie szkiców. Graphos waży 600 gramów i również będzie działał pod kontrolą Androida 4.0.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że tablety mają trafić do sprzedaży jeszcze przed wakacjami – ceny pozostają nieznane. Producent nie ujawnił również informacji związanych z ewentualną dostępnością tabletów poza granicami Włoch.

źródło: Slatedroid / Android Community

Sprawdź najnowsze wpisy