oneplus two usb typ c

 

OnePlus rozpoczęło ogromną – jak na siebie – kampanię reklamową swojego nadchodzącego smartfonu, po którym naprawdę wiele się oczekuje. Tak naprawdę, z oficjalnych doniesień, niewiele jesteśmy w stanie powiedzieć na jego temat, ale producent z tygodnia na tydzień ujawnia kolejne smaczki.

 

Tak też niedawno poznaliśmy jednostkę obliczeniową, która będzie zarządzać OnePlus Two. Będzie to oczywiście Snapdragon 810, co wzbudziło wiele kontrowersji i firma szybko wyjaśniła jak sobie poradzi z problemem przegrzewania się urządzenia – po prostu obniży taktowanie. To także oznacza, że cena nie będzie tak niska jak oczekiwano, ale wciąż za 1+2 nie będzie trzeba płacić tyle, co za konkurencyjne odpowiedniki. Niemniej jednak teraz przyszła pora ogłosić kolejny interesujący element ze specyfikacji. Niby drobnostka, ale OnePlus idzie z duchem czasu i zastosuje port USB typu C.

 


 

Niestety, ale nie wiemy czy będzie to złącze w technologii 3.1 czy też 2.0 jak w przypadku Nokii N1. Mimo wszystko to i tak spore usprawnienie, gdyż nowy port będzie wspierany przez Androida M, a także niesie kilka innych udogodnień związanych głównie właśnie z zastosowaną technologią.

 

Tym samym, wszystko wskazuje na to, że OnePlus Two będzie kolejnym już urządzeniem z USB typu C i nie będziemy mieć problemu z odpowiednią stroną wtyczki. Jednak to też oznacza rezygnację ze wcześniejszych kabli, które na pewno u każdego zalegają w ogromnych ilościach. Dobry kompromis?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.