Radio od Google dostępne bez opłat w USA! Posłuchaj milionów utworów za darmo również w Polsce

1 minuta czytania
Komentarze
Google-Music-banner

Usługi streamingowe, jak np. Spotify, od lat cieszą się sporym powodzeniem zarówno na komputerach osobistych, jak i urządzeniach z Androidem. Zapewne część z Was wie, że swoją własną usługę posiada również Google. Wiele wskazuje na to, że Muzyka Google stanie się jeszcze bardziej dostępna, gdyż Amerykanie dali możliwość słuchania stacji radiowych za darmo – na razie tylko w USA. Usługę można również w prosty sposób wypróbować w Polsce.

Muzykę Google Play można odnaleźć pod tym adresem. Użytkownicy znajdą tam zakupione w sklepie Google Play piosenki. Oprócz albumów trzymanych w chmurze, subskrybenci, którzy wykupili dostęp, mają dostęp do milionów utworów wykonawców z całego świata. Do tej pory była to usługa wyłącznie płatna, jednak to się zmieniło, gdyż firma z Mountain View dodała możliwość przesłuchiwania utworów za darmo. Jedynym nieudogodnieniem są nadawane reklamy. Jak żywo przypomina to rodzaj usługi, jaką oferuję Spotify. Widocznie pojawienie się na rynku Apple Music wymusiło na Google zrewidowanie strategii.

Aby wypróbować usługę w Polsce, nie trzeba przeprowadzać się do Teksasu ani nawet na Alaskę. Wystarczy z poziomu przeglądarki ustawić proxy na amerykańskie. Bardzo prostym w użyciu dodatkiem, który to potrafi jest Hola Better Internet. Należy jednak pamiętać, że ustawianie proxy, podobnie jak ma to miejsce z Netflixem, może łamać pewne postanowienia licencyjne.

Termin oficjalnej premiery w Europie nie jest znany. Google nie słynie jednak z pośpiechu – wszak od kilku lat Polacy czekają na możliwość zakupienia urządzeń Nexus prosto ze sklepu Google Play.

Motyw