7-calowy tablet od Google za 149 dolarów

Newsy

asus-memo-630
Wyciekły właśnie kolejne informacje na temat tabletu firmowanego przez Google. Jak ujawnił  amerykański serwis Android and Me, najnowsze urządzenie sygnowane marką Nexus walczyć będzie w segmencie tanich tabletów kosztujących ok. 150 dolarów.

Niecały miesiąc temu pisaliśmy o planach Google dotyczących daty wydania swojego tabletu. Od tamtego czasu dowiedzieliśmy się kilku nowych faktów na jego temat. Najważniejszą informacją jest obniżenie ceny do 149 dolarów, oraz, co się z tym bezpośrednio wiąże, rezygnacja z wykorzystania procesora Nvidia Tegra 3. Dzięki temu urządzenie będzie mogło swobodnie konkurować z najpopularniejszymi modelami z niższej półki cenowej.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Producent urządzenia, Asus, z powodu umowy z Google musiał anulować projekt przedstawionego na targach CES modelu Memo 370T, który miał być wyposażony w procesor Tegra 3. W nowym tablecie od Google, z uwagi na obniżenie ceny, zostanie on zastąpiony tańszym układem. Biorąc pod uwagę dobre relacje Asusa z firmą Qualcomm, na pokładzie najprawdopodobniej znajdzie się procesor Snapdragon. Niestety, pozostałe dane techniczne pozostają nieznane – wiemy tylko, że urządzenie na pewno wyposażone będzie wyświetlacz o przekątnej 7 cali.

Duże wątpliwości dotyczą również samej nazwy urządzenia – plotki wspominały o określeniu Google Play, które to jednak zostało wykorzystane do rebrandingu Android Marketu. Osoba będąca źródłem informacji posługiwała się pojęciem Nexus tablet, lecz nie wiadomo, czy jest to ostateczna nazwa produktu. Przypuszczalnie jednak, podobnie jak w przypadku smartfonów z tej serii, występować będzie w niej słowo Nexus.

Spekuluje się także na temat wersji systemu, pod kontrolą którego pracować będzie tablet. Prawdopodobnie będzie to Android 4.0 Ice Cream Sandwich, choć nie wyklucza się również nowszej, jeszcze nieopublikowanej edycji Androida – 5.0 Jelly Bean. Niestety, nie znamy też daty premiery urządzenia – być może więcej informacji dowiemy się w maju, podczas targów CTIA Wireless show. Póki co pozostaje trzymać kciuki za projekt, gdyż zapowiada się porządny tablet w bardzo przystępnej cenie.

źródło: androidandme.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x