google-android

Wiecie, że jest duża szansa, że aby mieć aplikacje na karcie pamięci nie będzie już trzeba root’ować telefonu? Zupełnie niedawno Google oświadczyło, że:

 

Grupa zajmująca się platformą Android pracuje nad schematem oficjalnego wsparcia aplikacji na karcie pamięci w aktualizacjach AOSP. Badania są już w fazie testów i jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie będzie można się już zająć implementacją.

Oficjalny temat znajduje się tutaj.

W zasadzie, jeśli uda się zaimplementować stworzy to możliwość:

  1. W przeciwieństwie do metod hakerskich, będzie można normalnie wyjąć kartę pamięci z telefonu nie ryzykując niczego.

  2. Dodawania tej opcji do telefonów prosto z fabryki (jeśli okaże się, że jest to proste w użyciu, stabilne i tak samo bezpieczne dla użytkowników nie posiadających root’a, jak pamięć wewnętrzna telefonu).

  3. Przechowywania danych aplikacji na tym samym urządzeniu bez obaw o problemy (jak na przykład błąd wbudowanych aplikacji podczas oczekiwania na zamontowanie partycji).

  4. Korzystania z różnych kart pamięci zawierających aplikacje na jednym urządzeniu.

  5. Korzystania z karty pamięci zawierającej aplikacje na różnych telefonach.

Uwaga: punkt 4 i 5 nie są na razie w fazie implementacji. Najpierw musimy dowieść, że cały system działa, dopiero następnie zabierzemy się za rozszerzanie jego możliwości. Punkt 4 i 5 nie są faktycznie potrzebne, lecz są tak świetnymi możliwościami, że powinny być dołączone.

Czego potrzebujemy?

Dobrych deweloperów, ludzi posiadających serwery na udostępnienie itd.

Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany zalecamy zaznajomienie się z tematem, żeby wiedzieć na jakim etapie stoją prace i prosimy o nie zaśmiecanie go bzdetami. W zasadzie praca jest już zorganizowana i nie wymaga drastycznych zmian technicznych. Błędy i szczegóły implementacji będą dopracowywane po drodze.

 

To jak, ktoś chętny się zgłosić?

 

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jacek Niesobski