ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bolt Drive

Bolt Drive nadjeżdża, czyli wypożyczanie aut na minuty jako nowa usługa

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Bolt Drive to nazwa pilotażowej usługi, która ma za chwilę wystartować w Estonii. To pierwszy rynek, na którym Bolt wprowadzi możliwość wypożyczania aut na minuty z wykorzystaniem swojej aplikacji. Projekt będzie jednak rozwijany także na innych rynkach, a firma ma zamiar zainwestować w rozwój usługi grube miliony.

Bolt Drive – wypożyczanie aut na minuty

W tym roku Bolt ma zamiar zainwestować aż 20 milionów euro w uruchomienie Bolt Drive w Europie. Sama usługa wystartuje na rodzimym rynku firmy i jeżeli się przyjmie, możemy założyć, że zadebiutuje także i u nas. Wypożyczanie aut na minuty będzie odbywał się z poziomu samej aplikacji, a samochodami będzie można się poruszać po wyznaczonym terenie w mieście. To zapewne zabezpieczenie przed tym, by nie wyjeżdżać pojazdami na daleki podróże. Nie trzeba będzie za to płacić za parking, ani za benzynę. Samochody będzie odblokowywało się smartfonem po wcześniejszej ich rezerwacji w aplikacji. Nie znamy jeszcze cen w Bolt Drive, ale sam pomysł wydaje się ciekawy. Tak mówi o nim CEO firmy.

Bolt Drive

Zobacz też: Koniec wsparcia dla Samsung Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus.

Samochody prywatne są główną przyczyną problemów w transporcie miejskim. Odpowiadają za ruch uliczny, emisję CO2 i zajmowanie przestrzeni miejskiej. Misją Bolta jest ułatwienie ludziom rezygnacji z samochodów prywatnych poprzez zapewnienie lepszej alternatywy. By społeczność lokalna mogła przestawić się z „posiadania” na transport na żądanie, musimy zaoferować wygodniejszą, tańszą i bardziej przyjazną dla środowiska opcję na pokonanie każdej odległości. Robimy to już na krótkich i średnich dystansach. Bolt Drive obejmuje teraz pozostałe przypadki, niezależnie od tego, czy jest to wycieczka do centrum handlowego czy weekendowy wypad. Nasze klientki i klienci będą mieli dostęp do samochodu w dowolnym momencie z tej samej aplikacji, której już używają do wypożyczania innych środków transportu współdzielonego oferowanego przez Bolt.

Markus Villig, CEO Bolt.

Źródło: Bolt informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy