ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ulefone Night Vision

Zamień smartfona w noktowizor – przewodowa kamera sportowa, która widzi w ciemnościach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Przywykliśmy już, że nawet jeśli powstanie kamera sportowa łącząca się bezpośrednio ze smartfonem, to odbywa się to bezprzewodowo. Ulefone wychodzi jednak z założenia, że dobre połączenie, to połączenie przewodowe. Producent właśnie wprowadził na rynek nową kamerę Night Vision. Jest to wysoce przenośne urządzenie, które działa jako akcesorium do smartfona. Tym samym może być używana jako kamera sportowa z funkcją noktowizji. I wbrew pozorom takie podejście ma całkiem sporo zalet.

Ulefone Night Vision

Ulefone Night Vision

Kamera noktowizyjna wyposażona jest w ultra światłoczuły przetwornik obrazu CMOS Sony STARVIS IMX307, który jest idealny do robienia zdjęć przy słabym oświetleniu oraz do nocnej fotografii i nagrywania filmów. Posiada duży rozmiar pikseli 2,9 µm, z dużą przysłoną f/2,0 i obsługuje nagrywanie wideo Full HD 1080p. Producent chwali się, że zestaw ten umożliwia robienie krystalicznie czystych zdjęć i filmów w słabym oświetleniu. Ponadto, dzięki ultraszerokokątnej kamerze o kącie widzenia 116 stopni, uzyskujemy znacznie rozszerzony widok na otoczenie z ograniczonymi martwymi punktami, co czyni ją idealną do nadzoru i ochrony. 

Zobacz też: Podwyżka w Orange na kartę – połączenia i SMS-y będą droższe

Kamera jest wyposażona w 4 IR o wysokiej intensywności. Te oświetlają w podczerwieni okolice, dzięki temu kamera może rejestrować monochromatyczny obraz. Oczywiście jeśli znajdują się inne źródła światła, to można wyłączyć ten tryb i skupić się na wysokiej światłoczułości przy rejestrowaniu kolorowych materiałów. Do sterowania kamerą można użyć przełącznika podczerwieni umieszczonego na kablu. Pozwala to na przełączanie pomiędzy trybami bez konieczności wyjmowania telefonu. Kamera spełnia normy objęte przez certyfikat IP66, dzięki czemu jest wodoodporna. Przy okazji może pracować na baterii naprawdę długo — czyli aż nasz smartfon nie padnie — i jest stosunkwo tania. Producent wycenił ją bowiem na równowartość 69,99 USD, czyli około 270 PLN. Należy pamiętać, że urządzenie nie jest samodzielnym aparatem, ale akcesorium do smartfona i jest kompatybilne z każdym smartfonem, który posiada system Android 7.0 lub wyższy, no i oczywiście wtyczkę USB-C.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy