Ikea jakiś czas temu zrezygnowała z baterii, na rzecz akumulatorków zwracając przy tym uwagę na troskę o środowisko. Sęk w tym, że ich długość życia wynosi kilka lat. To samo można powiedzieć o czasie pracy zegara ściennego na popularnym paluszku. O ile w urządzeniach o wysokim poborze energii akumulatory powinny być podstawą, tak w wielu urządzeniach nie mają one sensu ani z ekonomicznego, ani ekologicznego punktu widzenia. Na szczęście nie wszystkie firmy zapominają o popularnych paluszkach.

Baterie alkaiczne realme

Baterie alkaiczne realme

Wśród produktów zapowiedzianych przez ralme na imprezie AIoT, która odbyła się w Malezji są baterie alkaiczne. Nie są to jednak typowe ogniwa z logo znanej marki. Producent w ich przypadku postawił na naprawdę wysoką pojemność. Mają one być do 25 procent bardziej wydajne od produktów konkurencji. Dostępne w rozmiarach AA i AAA, baterie posiadają anody z domieszką grafitu, dzięki czemu charakteryzują się wysoką przewodnością, redukując jednocześnie straty energii podczas użytkowania. Istotnym elementem jest także pierścień uszczelniający energię, który tworzy bufor pomiędzy elektrodą dodatnią i ujemną, aby zapobiec zwarciom i wyciekom podczas użytkowania i przechowywania. Dzięki temu bateria alkaliczna realme może być przechowywana nawet do 10 lat.

Zobacz też: Taki mógłby być Eksplorator plików. Nic z tego, będzie po prostu brzydki

Producent dodał również zawór przeciwwybuchowy, a ponieważ są one wolne od rtęci i kadmu, nie zanieczyszczają one środowiska. Wariant AAA ma pojemność znamionową 1250 mAh, podczas gdy rozmiar AA ma pojemność znamionową 3100 mAh. Pamiętajmy jednak, że oferują one napięcie 1,5 V. Tym samym przeciętny akumulatorek ze smartfona 3100 mAh oferuje pojemność 11,5 Wh, natomiast bateria alkaiczna AA realme już 4,65 Wh.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.