ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Discord na PlayStation

Discord trafi na PlayStation – trochę jednak na niego poczekamy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Discord zostanie sprzedany i to Microsoftowi. Jak się jednak okazuje, szefostwo firmy zmieniło zdanie i postanowiło dalej rozwijać platformę. Dyrektor generalny Sony, Jim Ryan, właśnie ogłosił, że firma będzie współpracować z Discord, aby zintegrować tę platformę społecznościową z ekosystemem PlayStation na początku 2022 roku. To oznacza, że trafi ona do graczy PlayStation i to bezpośrednio z poziomu ich ulubionej konsoli.

Discord na PlayStation

Discord na PlayStation

To świetna wiadomość dla graczy PlayStation. Użytkownicy najnowszych konsol Sony od lat domagali się obsługi Discorda, a już niedługo ich prośby zostaną wysłuchane. Niestety, partnerstwo jest wciąż w początkowej fazie, więc szczegóły dotyczące integracji są ograniczone. Po pierwsze, żeby było jasne, Sony nie kupuje Discorda, ani nic podobnego. Ta integracja nie jest wynikiem fuzji lub szerszej transakcji inwestycyjnej. Zamiast tego Sony i Discord chcą po prostu zapewnić swoim wspólnym fanom wygodniejszy sposób na utrzymywanie kontaktu bez opuszczania ekosystemu PlayStation. Niczym nie będzie się to więc różniło od Discorda na Windowsie 10. A przynajmniej w założeniu.

Zobacz też: Google rozszerza przydatną funkcję – całe szczęście nie dla nas

Oczywiście rodzą się pewne pytania odnośnie przeniesienia Discorda. Czy będzie to pełny port? Jeśli tak, to jak PlayStation poradzi sobie z czatem tekstowym? Używanie joysticków kontrolera do ręcznego wybierania każdej litery byłoby niesamowicie frustrujące. A może jako klawiatura posłuży smartfon? Lub firmy opracują jakąś opcję przekształcania mowy na tekst? Czas pokaże. Miejmy nadzieję, że wkrótce po PlayStation Discod trafi także na Xboxa. To byłaby świetna wiadomość dla tamtejszych graczy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy