ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dzień Dziecka prezent pomysły

Clubhouse na Androida – ruszyły beta testy. Koniec ekskluzywności już blisko?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Clubhouse na Androida może pojawić już niebawem. Ruszyły bowiem beta testy aplikacji na system od Google. Do tej pory z aplikacji korzystać mogli tylko użytkownicy sprzętów od Apple, ale także pod pewnymi warunkami. Do Clubhouse potrzebne było zaproszenie od osoby, która z aplikacji już korzysta. To mechanizm, który na naszym rynku przed laty wykorzystywało np. Grono.net.

Clubhouse na Androida

Clubhouse

Czy Clubhouse to konkurent dla Facebooka? W pewnej części może tak być, ale użytkownicy sprzętów z Androidem na pokładzie nie mieli do tej pory możliwości sprawdzenia, jak działa aplikacja. Jednak zainteresowanie nią było tak duże, że w końcu Clubhouse dla Androida wszedł w fazę beta testów. Bardzo ograniczonych, ponieważ aplikacja miała trafić zaledwie do garstki testerów. Jednak w najbliższych tygodniach ma się to zmienić, a Clubhouse będzie wypuszczany szerzej. Tak, by użytkownicy mogli go testować i zgłaszać ewentualne błędy oraz niedoróbki.

Nie ma więc jeszcze możliwości zapisania się do testów aplikacji, ale firma ma pracować w pocie czoła nad tym, by niedługo się to zmieniło. Po raz pierwszy o wersji Clubhouse na Androida usłyszeliśmy jeszcze w styczniu tego roku. Istnieje wiec szansa, że do końca 2021 roku taka wersja oficjalnie się pojawi. Skąd w ogóle taka popularność Clubhouse? Mamy produkt, który jest częściowo niedostępny, bo tylko na platformę iOS, a do tego dochodzi jeszcze konieczność zaproszenia. To sprawia, że w użytkownikach rodzi się ciekawość. Pewnego rodzaju „ekskluzywność”, a to zawsze przyciąga.

Zobacz też: Orange na kartę z podwyżkami od czerwca.

Sama platforma społecznościowa opiera się na transmisjach audio, gdzie można posłuchać rozmów czy wykładów. Można także tworzyć specjalne pokoje, gdzie toczone są dyskusje na żywo. Z Clubhouse korzysta m.in. Mark Zuckerberg czy Elon Musk. Takie nazwiska także przyciągają nowych użytkowników. I wygląda na to, że niedługo posiadacze sprzęt z Androidem także będą mogli przyłączyć się do społeczności.

Źródło: Clubhouse / XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy