Przeglądarka ważąca 1 MB ze wszystkimi najlepszymi dodatkami – poznajcie UltimateBrowser Project

Łukasz Pająk Aplikacje 2015-06-22

image

 

Nie od dziś wiadomo, że deweloperzy z przypływem wydajności i coraz większych pamięci w urządzeniach mobilnych zapominają o starszych smartfonach i tabletach tworząc aplikacje, ktore są coraz cięższe i coraz gorzej zoptymalizowane. To nie jest pozytywny rozwój, ale na szczęście jeszcze możemy znaleźć programistów, którym zależy na tym, aby tworzyć gry i programy na najwyższym poziomie, bez ograniczania ich możliwości.

 

Świetnym przykładem na to jest UltimateBrowser Project, czyli przeglądarka internetowa, która ma wszystko, co najlepsze, a przy tym nie wymaga wiele od samego urządzenia mobilnego. Jest to oczywiście aplikacja w fazie rozwoju, ale już dzisiaj sporo osób uznaje ja za jedną z najlepszych jak nie najlepszą. Wsród wielu ciekawych rozwiązań zastosowanych w tym projekcie znajdziemy chociażby AdBlocka, otwieranie aplikacji w tle, obsługę gestów czy też klawiszy fizycznych. Oczywiście przeglądarka została stworzona z myślą o Material Design, ale nie to jest w niej najważniejsze.

 

 

Programistom udało sie stworzyć program, który jest bardzo lekki. Zarówno jeśli chodzi o zużycie przestrzeni dyskowej jak i zapotrzebowania na RAM, UltimateBrowser Project jest bardzo skromną przeglądarka. Autorzy wciąż rozwijają projekt przy pomocy forum XDA i właśnie tutaj znajdzie ile najważniejsze informacje jak i możliwość pobrania UltimateBrowser Project w celu sprawdzenia czy jest warta uwagi: Klik!

 

Patrząc na samo zainteresowanie tą przeglądarką, można stwierdzić, że użytkownicy urządzeń mobilnych potrzebują tego typu aplikacji. Już Facebook Lite to udowodnił, więc miejmy nadzieję, że inni deweloperzy rownież zwrócą na to uwagę. Podoba Wam sie UltimateProject Browser?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x