ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Podcasty na Spotify

Spotify z nowym rekordem w Google Play – takiego tempa wzrostu konkurencja może tylko pozazdrościć

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Spotify to zdecydowanie najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Nie tak dawno temu poznaliśmy statystyki platformy za 1 kwartał 2021 roku, które mogą robić wrażenie. To jednak nie koniec sukcesów Spotify, bo właśnie dowiedzieliśmy się, że aplikacja przekroczyła magiczną barierę w Google Play. Docierają do niej tylko nieliczni, więc gigant bez dwóch zdań ma powody do dumy.

Spotify z rekordem w Google Play – ten wynik robi wrażenie

Spotify miliard pobrań Google Play

Google Play to największy i zarazem najpopularniejszy sklep z aplikacjami i grami mobilnymi na świecie. Jak nietrudno się domyślić, można w nim znaleźć m.in. aplikację Spotify. A skoro o niej mowa, to wypada wspomnieć, że liczba pobrań tej pozycji właśnie przekroczyła okrągły miliard. To kapitalny wynik, a już na pewno, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że zaledwie dwa lata temu Spotify mogło się pochwalić „jedynie” 500 milionami instalacji. Takiego tempa rozwoju konkurencja może tylko pozazdrościć.

Zobacz także: Spotify uruchamia program EQUAL – cel to wspieranie utalentowanych artystek

Dla porównania, Apple Music ma obecnie „zaledwie” pięćdziesiąt milionów pobrań, a TIDAL 10 milionów. Najbliżej Spotify wydaje się być YouTube Music z wynikiem na poziomie pół miliarda instalacji. Aplikacja od Google jest więc teraz na etapie, w którym Spotify było dwa lata temu. Co tu dużo mówić – Spotify ciągle rośnie i trudno się temu dziwić, bo to po prostu świetna aplikacja. A wy z niej korzystacie, czy wolicie inne serwisy streamingowe z muzyką? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy