Szykuje się podwyżka cen w Orange na kartę, a konkretniej w taryfach Free, Yes, POP, Zawsze bez limitu i usłudze Extra Numer. Zmiany mają zostać wprowadzone od 1 czerwca 2021 roku, a część z użytkowników dostała już stosowną wiadomość o zmianach w regulaminie opłat. Podwyżki są spore, choć część z osób w ogóle może ich nie odczuć. Głównie dlatego, że obecnie zapewne niewiele osób korzysta z ofert na kartę bez wykupionych pakietów.

Podwyżka w Orange na kartę

podwyżka Orange na kartę

Dziś trudno wyobrazić sobie korzystanie z oferty jakiegokolwiek operatora, bez odpowiednich pakietów lub abonamentu. Płacenie za minutę połączenia czy wysłania SMS-a lub MMS-a mogłoby nas zrujnować. Tymczasem spokojnie znajdziemy oferty na kartę, które za kilkanaście złotych oferują darmowe połączenia do wszystkich i darmowe SMS-y. Dlatego też podwyżka cen w Orange na kartę może nie „uderzyć” w wielu użytkowników. Jednak sama zmiana jest dość znaczna i ci, którzy korzystają z oferty pomarańczowego operatora w taki właśnie sposób, z pewnością zmianę odczują. Od 1 czerwca 2021 roku tak mają prezentować się nowe ceny.

  • 40 groszy za minutę połączenia w kraju (teraz są to 32 grosze)
  • 25 groszy za SMS-a (teraz jest to 20 groszy)

Dodatkowo, jak możemy przeczytać w komunikacie od Orange, zmianie ulegnie także cennik usług dla roamingu w ofercie na kartę.

Zmiana cen krajowych połączeń głosowych i SMS skutkuje również zmianą cennika usług w roamingu dla ofert na kartę, w zakresie Strefy 1 (Unia Europejska), z uwagi na zasadę „roaming jak w domu” i rozliczanie połączeń po cenie krajowej połączenia.

Orange

Zobacz też: Recenzja Huawei MatePad 10.4 – co nowego na rynku tabletów?

Zmiana dokona się automatycznie, więc użytkownicy Orange na kartę nie muszą nic akceptować. Jeżeli nie zgadzają się z taką zmianą, to do 31 sierpnia mają prawo odstąpić od umowy z operatorem bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. To już kolejna podwyżka w Orange na kartę. Ostatnia wprowadzona została 1 kwietnia tego roku (dla ofert Orange Pop, One oraz Yes) oraz 30 kwietnia (dla ofert Free na kartę, Zawsze bez limitu, Yes, One i Pop).

Źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.