nexus-s
Korzyści wynikających z posiadania Nexusa jest wiele – m.in. Android pozbawiony modyfikacji producenta, czy perspektywa szybkich aktualizacji, na krótko po premierze nowej wersji systemu. W przypadku Nexusa S sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, jednak Google wkrótce wznowi udostępnianie Androida 4.0.

Część posiadaczy Nexusa S otrzymała aktualizację w grudniu – to właśnie na ten miesiąc zaplanowano cały proces. Szybko jednak okazało się, że po instalacji Androida 4.0 ICS, druga generacja Nexusa miała bardzo poważne problemy z długością czasu pracy na baterii. Zapadła decyzja o wstrzymaniu całego procesu.

Ostatnie informacje wskazują na to, że posiadacze Nexusa S otrzymają nowego Androida w ciągu kilku najbliższych tygodni. Źródła zbliżone do Google potwierdzają, że aktualnie trwają ostatnie testy i po kilku miesiącach opóźnienia, użytkownicy będą mogli cieszyć się z systemu w wersji Ice Cream Sandwich.

Lista nowości, jakie pojawiły się w ostatnim wydaniu Androida sprawia, że z całą pewnością warto było czekać na tę aktualizację. Część użytkowników mimo to, całkiem słusznie, ma pretensje odnośnie czasu oczekiwania – w międzyczasie update pojawił się dla modeli takich jak np. Galaxy S II, czy Sensation XE.

źródło: Slashgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula