ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
apple airpods 3 music hifi szczegoly

Apple Music HiFi i AirPods 3 tuż za rogiem? Poznajmy szczegóły

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niedawno odbyło się spore wydarzenie Apple, na którym poznaliśmy między innymi nową wersję kolorystyczną iPhone’a 12, ale przede wszystkim nowe komputery iMac. Zabrakło jedynie nowych słuchawek bezprzewodowych. Jak się okazuje, dla AirPods 3 i Apple Music HiFi firma może szykować osobne wydarzenie. Niemniej ujawnione raporty wskazują, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejne nowości od Amerykanów. W takim razie przyjrzyjmy się, co dokładnie może szykować gigant z Cupertino.

Apple Music HiFi może zaskoczyć ceną, a słuchawki AirPods 3 funkcjami

apple airpods 3 music hifi szczegoly

Zacznijmy od sprzętu, czyli słuchawek Apple AirPods 3. O nich mówi się już od dłuższego czasu, więc najzwyczajniej w świecie zbierzmy to, co wiemy. Przede wszystkim ich design już się wyraźnie zmieni, gdyż będzie nawiązywał do AirPodsów Pro. Inne zakrzywienie głównej części, krótszy pałąk – to różnice, które już rzucają się w oczy. Niemniej firma może dołożyć do nich system aktywnej redukcji hałasu, co w połączeniu z douszną konstrukcją jest dosyć zaskakujące. Po prostu takie rozwiązania rzadko się sprawdzają, ale Apple możliwe, że znalazło wyjście z tej sytuacji. Za to wiele wskazuje na to, że AirPods 3 doczekają się zupełnie nowego etui do ładowania.

W kontekście Apple Music HiFi wiele raczej nie trzeba tłumaczyć. Jak nazwa wskazuje, Amerykanie też chcą wprowadzić bezstratną jakość muzyki w swojej usłudze streamingowej. Tidal ma to od dawna, Spotify HiFi jest już w drodze, więc Apple nie może być gorsze. Z nieoficjalnie ujawnionych informacji dowiadujemy się o wsparciu dla Dolby Atmos, szeroko rozumianego Dolby Audio, ale też kodekowi ALAC od Apple (bezstratny format dźwięku). Co najciekawsze, cena Apple Music HiFi ma utrzymać się na tym samym poziomie, co dotychczasowe plany subskrypcyjne. To może być faktycznie wyjątkowa niespodzianka, jak na tę firmę.

Zobacz też: Znajdź Paczkomat, czyli aplikacja pokaże nam dokładnie, skąd mamy wyjąć przesyłkę.

Niemniej wszystkiego oficjalnie mamy dowiedzieć się… w ciągu najbliższych tygodni. Na tę chwilę ciężko ocenić, czy Apple przygotuje kolejną, większą konferencję, na której poznamy nowe słuchawki i usługę. Niewykluczone, że będzie to mniejsza i szybka prezentacja. Ewentualnie firma może mieć coś więcej w zanadrzu w zakresie audio.

Źródło: Gizchina, 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy