ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
zdjęcie disaster girl sprzedane

Słynne zdjęcie „Disaster Girl” sprzedane – ile zarobiła bohaterka memów?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Zdjęcie Disaster Girl zostało sprzedane przez Zoe Roth – kobietę, która znajduje się na słynnej już fotografii. Bohaterka memów zarobiła na transakcji blisko pół miliona dolarów. Wiadomo już, na co przeznaczy otrzymane środki.

Zdjęcie „Disaster Girl” sprzedane – ten kadr kojarzy niemal każdy internauta

W 2005 roku ojciec Zoe Roth zrobił zdjęcie, na którym kilkuletnia wówczas dziewczynka stoi na tle płonącego domu gaszonego przez strażaków. Charakterystyczny uśmiech małej Zoe sprawił, że na podstawie fotografii internauci z różnych krajów tworzyli wiele popularnych memów.

Dziś Zoe Roth ma 21 lat. Kobieta postanowiła sprzedać oryginalne zdjęcie, żeby spłacić kredyt studencki. Zapowiedziała również, że część zarobionej kwoty przeznaczy na cele charytatywne. Sama fotografia zapewne nadal będzie przerabiana i udostępniana w sieci. Zoe Roth sprzedała bowiem jedynie oryginał zdjęcia w formie NFT – niewymienialnego tokena, unikalnego aktywu cyfrowego. Nabywca zapłacił 473 tysiące dolarów.

Czytaj także: Jak przywrócić stare dymki czatu Messengera na Androidzie 11?

Teksty towarzyszące memom z Disaster Girl oraz jej wyraz twarzy sprawiają wrażenie, jakoby to kilkuletnia dziewczynka była zadowolona z dokonanego podpalenia. Prawdziwy kontekst tego zdjęcia jest jednak zupełnie inny. Pożar domu zaplanowała straż pożarna, która gasząc go, prowadziła ćwiczenia. Wszystko działo się w małym miasteczku, więc było to głośne wydarzenie. Ojciec Zoe Roth akurat miał nowy aparat fotograficzny i poszedł z córką na spacer, by obserwować działania strażaków.

źródło: PAP/Polsat News, party.pl/unilad.co.uk

Sprawdź najnowsze wpisy