Facebook jest swego rodzaju monopolistą, jeśli chodzi o komunikatory internetowe. Popularność Messengera, Instagrama i WhatsAppa sprawiają, że konkurencja musi liczyć na potknięcia giganta, aby coś zyskać. Zmiana regulaminu tego ostatniego programu jest jednym z tego typu potknięć, który sprawił, że Signal i Telegram zaczęli zyskiwać. Jednak brak domyślnie szyfrowanych wiadomości w Messenerze i Instagramie też powinien być taką przeszkodą, która sugeruje zmianę platformy. W końcu Facebook się nie spieszy, aby dać taką możliwość bez ograniczeń.

Messenger i Instagram Direct jeszcze poczekają na szyfrowane wiadomości – Facebook potrzebuje lat na ich wprowadzenie

huawei facebook instalacja messenger instagram whatsapp

Naturalnie szyfrowanie wiadomości jest dostępne w Messengerze, ale wyłącznie w ramach ukrytych konwersacji, które najzwyczajniej w świecie są ograniczone względem tradycyjnych rozmów. Ta funkcjonalność została wprowadzona przez Facebooka w 2016 roku. Trzy lata później gigant zapowiedział, że pełnoprawne szyfrowanie dla wszystkich wiadomości zostanie wprowadzone do Messengera, WhatsAppa i Instagrama. Od tego czasu była cisza… Aż do teraz. Facebook ogłosił, że… nadal planuje wprowadzenie szyfrowana wiadomości End-to-end, ale jeszcze należy uzbroić się w cierpliwość. Ostatecznie to rozwiązanie ma zawitać w Messengerze i Instagram Direct na początku 2022 roku.

Zobacz też: Wystarczy posłać bobra, aby pozbawić setki osób dostępu do Internetu.

Oczywiście niewykluczone, że za rok również pojawi się opóźnienie, co jest niesamowicie dziwne, że Facebook potrzebuje aż tyle czasu na wprowadzenie szyfrowania wiadomości. Naturalnie można się domyślać, że problemem może być integralność usług, ale… Co Wy sądzicie o tej sytuacji?

Źródło: XDA Developers, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.